Павло Ґрод: Ми можемо захистити повітряний простір України

0
301

Президент Світового конґресу українців Павло Ґрод вважає, що закриття неба над Україною не є нереальним завданням, а викликом, який потрібно подолати.

Про це він заявив у інтерв’ю Укрінформу.

«Політики нам кажуть, що це нереально. Але раніше вони говорили, що відключення Росії від банківської системи SWFT також є нереальним завданням. Ми це сприймаємо як виклик. Якщо нам кажуть, що це нереально – ми ще сильніше озвучуватимемо це питання. Я вважаю, що ми можемо захистити повітряний простір України», – наголосив Ґрод.

За його словами, союзники повинні надати Україні не лише зброю для захисту, а й наступальну, оскільки територію країни треба визволити від окупантів.

«Західний світ не може дозволити, щоб Росія знову окупувала Україну. Відтак Київ потребує озброєння, щоб відвоювати свою територію», – підкреслив президент СКУ.

Він зауважив, що НАТО і ЄС – це організації, які працюють за принципом консенсусу. Водночас США, Канада, Велика Британія «готові робити набагато більше» у питанні зброї для України.

Голова СКУ звернув увагу, що деякі країни Європи “дуже помірковані” у питанні надання військової допомоги Україні, тож на них треба впливати, аби вони змінили свою позицію.

«Йдеться про Німеччину, Францію, країни Бенілюксу, Угорщину. Сподіваємося, що після виборів в Угорщині та Франції ситуація щодо підтримки України зміниться на краще», – зауважив президент СКУ.

За його словами, українська діаспора робить багато для зміни позиції урядів іноземних країн щодо надання Україні зброї для відбиття агресії РФ.

«Наприклад, Німеччина певний час тому заявляла, що військова допомога направляється до України, а насправді її не було. Українські дипломати часом не можуть це прямо сказати, але ми можемо. Ми це робимо, і це приносить свої позитивні результати», – констатував президент СКУ.

Нагадаємо, Україна від початку повномасштабного вторгнення РФ закликає країни НАТО закрити небо. Країни Заходу відмовляються це робити, заявляючи, що це призведе до прямого збройного зіткнення НАТО з Росією.