ЗОЛОТІ ЖНИВА ЧИКАЗЬКОГО АРХИЄРЕЯ

0
615

3 березня 2012 року виповнилось 70 років з дня народження преосвященного владики кир Ричарда Семінака, правлячого архиєрея Чиказької єпархії святого Миколая. З цієї нагоди в неділю, 4 березня, у катедральному соборі св.о.Миколая за участю усіх священиків та вірних єпархії відбулась подячна служба Божа.
Преосвященний владика Ричард разом з священиками і дияконами у присутності численних вірних та хору цілоденної школи ім.св.о.Миколая під керівництвом Ірини Дичій відслужили Божественну Літургію. Єпископ виголосив проповідь двома мовами та з мудрими словами  науки  звернувся до усіх присутніх. На закінчення служби Божої чиказький декан УГКЦ отець Василь Салковський  від імені духовенства та вірних єпархії висловив слова подяки преосвященному владиці Ричарду за його довголітню працю у Христовій церкві, за батьківське ставлення та невтомну працю над єднанням усіх вірних у дусі заповіді Ісуса Христа про  «одне стадо і один пастир».
Разом з владикою Ричардом співслужили священики отець Богдан Налисник, отець– митрат Іван Кротець, отець-декан Василь Салковський, отці. Михайло Кузьма,   Володимир Гудзан, Ярослав Мендюк, Микола Бурядник та диякони Майкл Гаскі, Ренді Бравн.
Після служби Божої усі присутні заспівали ювіляру «Многая літа».
Відтак ректор катедри св. о. Миколая отець Богдан Налисник запросив усіх до церковної зали на святкове урочисте прийняття.
Приємною несподіванкою для громади був приїзд на святкування ювілею єпископа його родини. Церковна зала не могла вмістити усіх бажаючих, які прийшли привітати владику з його 70-річчям.
Святкову частину розпочав о. Богдан Налисник, запросивши до привітань шкільний хор. Хористи підготували у подарунок владиці цілу низку пісень та віршів.  Директор школи св. о. Миколая Марія Клиш–Фіняк від імені усіх школярів та вчителів привітала архиєрея з ювілеєм та подякувала за його уміння спілкуватися з дітьми та постійну опіку над школою.
Наступне привітання було від парафіяльної організації «Матері в молитві», яка вже існує понад два роки. Щомісяця члени організації мають сходини і моляться за усіх дітей, хворих та немічних, які потребують духовної підтримки. Серед них є поетеса Стефанія Яворська, яка спеціально для владики написала вірш –привітання. Його прочитали о. Богдан Налисник та троє дівчаток.
Також ювіляра привітали: від Українсько-Американської кредитної спілки «Самопоміч»  – Михайло Кос та Ореста Фединяк, від імені організації «Християнська єдність» – Василь Пик, о. Василь Савчин,  отець-митрат Іван Кротець, духовенство та гості.
Потім усіх присутніх було  запрошено до святкового столу (пригощало кафе «Shokolad»).
Владика Ричард подякував за щирі і теплі вітання, наголосивши, що він щасливий служити вже понад 45 років Богові та людям.
Усі відчували себе в родинному колі, мали піднесений настрій, молитовно бажали здоров’я владиці  Ричарду, щоб він ще довгі роки був провідником у Христовій церкві. Нехай образ архиєрея – Доброго Пастиря, який ви звершуєте з допомогою Божою, буде непорушним та міцним і надалі. Нехай ваше єпископське служіння буде довголітнім, як у старозавітного Авраама. Нехай буде непохитним милістю Божою ваше здоров’я до крайніх меж життя людського для справжньої втіхи всій пастві, для прикраси святої Церкви.
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго