Долучаймося до вшанування роковин Голодомору-геноциду

0
481

21-27 листопада Україна і світ відзначає тиждень вшанування жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років. Цьогоріч світова інформаційна кампанія до роковин Голодомору проходить під гаслом: “Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!”.

Вшануймо пам’ять мільйонів невинно вбитих українців. Долучайтеся до відзначень роковин Голодомору-геноциду в країнах вашого проживання.

Інформаційні матеріали, що допоможуть гідно провести заходи вшанування у ваших громадах доступні ТУТ. Ключові тези щодо продовольчої безпеки (Food security) від Міністерства закордонних справ України англійською мовою можна прочитати та завантажити ТУТ. А також зразок звернення щодо визнання Голодомору – геноцидом для урядів тих країн, які ще не визнали (англійською) ТУТ.

“Запаліть свічку пам’яті на підвіконні вашої оселі, під час заходу сонця, і помоліться за тих, хто загинув і хто страждав до кінця своїх днів від Голодомору-геноциду 1932-33 років,” – підтримала всеукраїнський заклик Голова Мережі нащадків Голодомору, Оля Сорока. На сторінці Мережі можна завантажити банери, відеоролики українською, англійською та французькою мовами, інформаційні матеріали та роз’яснення від Українського інституту національної пам’яті та МЗС України.

На вебсайті Мережі нащадків Голодомору / Holodomor Descendants Network
ви також можете завантажити відеоролик про Голодомор англійською та французькою мовами, обкладинки для сторінок соціальних мереж та банери для поширення українською і англійською мовами.

25 листопада, в п’ятницю, та 26 листопада, у суботу, Світовий Конґрес Українців запрошує на прем’єру фільму-реквієму за загиблими мешканцями села Ягідне на Чернігівщині, що прожило 28 днів під російською окупацією – в голоді та стражданнях.

Заходи в Україні:

24 листопада о 18:00 у Вінниці відкривається Проєкт МАРІЯ канадської художниці українського походження Лесі Марущак. Проєкт є мобільним меморіальним простором, що увічнює пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Всеукраїнський тур проєкту МАРІЯ здійснюється за фінансової підтримки Світового Конґресу Українців, востаннє Проєкт експонувався у Харкові та був перерваний вторгненням Росії.

26 листопада, у День пам`яті жертв Голодомору у Києві заплановані панахиди за жертвами Голодомору за участі Глав Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Цервки.

В США

Український Конґресовий Комітет Америки (УККА) опублікував оголошення про заходи вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в різних куточках США. Читати оголошення ТУТ

В Українському домі у Вашингтоні відкрилася виставка «Історія створення Меморіалу Голодомору-Геноциду 1932-1933 років», яка буде діяти до 1 грудня.

В Канаді

Конґрес Українців Канади, відділ Торонто запрошує українську громаду на панахиду та вшанування жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, яка відбудеться в суботу, 26 листопада 2022 р. на Exhibition Place, біля Меморіалу жертвам Голодомору на 100 Princes’ Blvd., Toronto. Початок Панахиди – о 3:00 пообіді.

В Австралії

У Мельбурні вшанування пам’яті жертв Голодомору та панахида із запаленням свічки пам’яті відбудеться у суботу, 26 листопада 2022 р., о 18.00 за адресою: Український католицький собор -35 Canning Street, North Melbourne. Детальніше

В Європі

25 листопада у Глазго, о 17:30 за місцевим часом пройде демонстрація на знак вшанування пам’яті жертв Голодомору та пам’яті закатованих у війні росії проти України. Дізнатися більше.