Різдвяні свята розпочали Андріївськими вечорницями

0
448

Андріївські вечорниці, що відбулися 13 грудня в місті Кьоркланд, зібрали повну залу.

Організатором була Ольга Охапкіна, а головним режисером-постановником цього музичного театралізованого дійства була Марина Воловик.

За допомогою Наталі Жмуд та Ірини Батирєвої з кафедри етнографії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського вдалося відтворити незабутні народні посиденьки.

Ірина Новачук (була ведучою) підготувала глядачів до ознайомлення зі старовинними традиціями та обрядами українського народу, а також допомогла з українськими костюмами та музейними реквізитами.

Народне молодіжне свято Калита, що бере свій початок ще з дохристиянських часів та припадає на Андрія, від чого й отримало назву свою “андріївські”, розпочалося з того, що до мати-господині завітали галасливі дівчата, які заповнили всю хату, прикрашену у традиційному інтер’єрі, з іконами, вишитими рушниками та святковим столом з усілякими смаколиками, щоб разом поспівати, пожартувати, а ще й трішки поворожити на долю.

Дівчата розпочали приготування традиційної Калити – круглого великого коржа з отвором посередині, який випікався з прісного тіста з родзинками, маком, сухими ягодами, та медом, супроводжувалося співами та різним ворожінням на дровах та чоботях. Аж поки не завітами хлопці, які почали забавлятися та залицятися.

Гумор особливо був пікантним у цій виставі. Сцена з залицяннями пана Коцюбинського Василя до красуні Оксани неабияк звеселила людей та додала їм доброго настрою.

Чіпляли дівчата й хлопці калиту до палиці, підстрибуючи намагалися вкусити її, а потім пригощали нею глядачів. Молодь забавлялася, жартувала, та танцювала під акомпанування скрипки та акордеону.

Також прозвучало багато стародавніх народних пісень і стародавня колядка Щедрик. Глядачі співали в унісон з акторами. Завершилося гуляння частуванням та безупинними оваціями глядачів. Це було неймовірне дійсно, на яке так довго чекала наша громада з штату Вашинґтон.

Подія відбулася за підтримки Ukrainian Association of Washington State та волонтерів.