З ініціативи УПЦ в США українці влаштували коляду і вертеп під головною ялинкою Нью-Йорка

0
435

Десятки людей зібралися біля Рокфеллерського центру на Мангеттені, аби поділитися святковими заспівами із місцевими і туристами. Подію ініціював український собор Святої Трійці у Нью-Йорку.

На площі біля Рокфеллер-центру зібралося близько двох сотень українців з Нью-Йорка та Нью-Джерсі на традиційну передріздвяну коляду. Після виконання колядок під ялинкою виступив вертеп, організований парафіянинами храму Святої Трійці у Нью-Йорку Української Православної Церкви у США.

“Українці вже багато років напередодні Різдва приходять до головної ялинки, щоб співати колядки, – сказав львів’яни Тарас Кушнір, який тривалий час мешкає у Нью-Йорку. – Я теж завжди приходжу – гарна нагода зустріти знайомих чи познайомитися з кимось із наших”.

За словами Івана Сікорського, який понад п’ять років живе у Нью-Йорку, за допомогою вертепів у перші роки війни українська громада збирала кошти для військових на Донбасі.

“Я сам двічі брав у цьому участь у Брукліні, – сказав він. – У перший рік війни наш вертеп зібрав 15 тисяч доларів, які ми передали в Україну для закупівлі бронежилетів”.