ХРИСТА ВОСКРЕСЛОГО СЛАВИМО!

0
320

Великдень – найбільш  урочистий і радісний празник церковного року. У Воскресінні Ісуса Христа християни бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування. Гарно й урочисто продовжують святкувати парафіяни української громади у Чикаго. 22 квітня, у неділю жінок-мироносиць, о 10 год. ранку в катедральному соборі св.о.Миколая УГКЦ було відслужено святу Літургію преосвященним владикою-емеритом кир Інокентієм Лотоцьким, ЧСВВ та ректором о. Богданом Налисником. Під час Богослужіння вірні насолоджувались чудовим співом дитячого хору цілоденної школи св.о.Миколая під керівництвом Ірини Дичій.
Преосвященний владика Інокентій виголосив проповідь, в якій закликав до Богопосвяченого життя у родинах та громаді. Після святої Літургії о.Налисник запросив усіх парафіян та гостей до школи св.о.Миколая спробувати парафіяльного свяченого – на пасхальний обід. Присутніх привітав шкільний хор низкою віршів та пісень, а учні Школи  мистецтв при катедрі св.о.Миколая (директор Андрій Чуйко) підготували концерт. Учасники цього святкового дійства співали, танцювали та грали на різних музичних інструментах. Отець Налисник поблагословив та окропив свяченою водою їжу і усіх вірних під спів великоднього привітання «Христос Воскрес».
Пасхальний обід приготували господині організації «Християнська єдність» під керівництвом першої радної Люби Мартинюк. 96-літній єпископ-емерит Інокентій Лотоцький, як завжди, з жартами та щирими побажаннями, звернувся до присутніх.
Отець Богдан Налисник подякував усім, хто у січні цього року брав участь у концерті колядок «Колядуймо разом» та фінансово долучився до цієї акції. Зібрані кошти у сумі 3,5 тис. доларів було передано Оксані Лисейко на сиротинці в Україні.  Пані Лисейко та сестра Бернарда з Нью-Йорку вже понад вісім років постійно відвідують сиротинці у багатьох областях України та намагаються зробити життя сиріт світлішим та щасливішим. Під час святкування парафіяльного свяченого присутні мали можливість придбати писанки – дати пожертву на підтримку та розвиток своєї парафії.
Духовенство катедри собору висловлює щиру подяку за постійну фінансову підтримку Українсько-Американській федеральній кредитній спілці «Самопоміч», парафіяльним організаціям та приватним жертводавцям. Також отець Налисник подякував усім парафіянам, гостям та організаторам цього чудового свята: «Нехай воскреслий Ісус Христос, який є Світлом Світу просвітить кожного із нас в тій темряві, в якій ми зараз перебуваємо і є для усіх нас дорогою, правдою і життям!»
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго