ОАЗА УКРАЇНСЬКОЇ ДУХОВНОСТІ Й БОЖОЇ БЛАГОДАТІ

0
337

Українська православна церква святого Миколая, що в Купер Ситі, штат Флорида, вражає своїм спокоєм і таємничістю. Надзвичайно приємно тут, серед мальовничих пальм, знайти оазу  української духовності.
Поряд із церквою також знаходиться Український культурний осередок, де можна скуштувати українських страв, відвідати цікаві концерти та виступи українських виконавців, а то й просто поспілкуватися рідною мовою. 
Настоятелем храму святого Миколая  Української Православної Церкви Київського Патріархату є отець Богдан Згоба, який з кінця грудня 2011 року прибув до парафії. Раніше отець Богдан був священиком у церкві Святої Тройці, що у містечку Норт Роялтон, штат Огайо. Панотець закінчив Київську богословську академію, де здобув не лише теологічну освіту, а й глибокі знання з історії, літератури, мистецтва, англійської мови та журналістики.
Парох храму святого Миколая бере активну участь у житті громади, живе проблемами церкви. Він надзвичайно радий, що парафія розростається, з’являється більше людей. Приміром, цього року на Великдень в освяченні пасок взяло участь у декілька разів більше людей, ніж торік. На Літургію прийшли також християни інших національностей: греки, болгари, білоруси тощо.
Відтак отець Богдан Згоба запросив усіх парафіян та прихожан храму на концерт, , а також на гумористичний вечір, кошти від якого підуть на розвиток парафії.
Провідна неділя у Купер Ситі також пройшла надзвичайно урочисто. Настоятель церкви відправив Службу Божу, після якої відбулася поминальна панахида за померлими. За словами пароха, саме у цей день ми згадуємо наших рідних та знайомих, що відійшли у вічність, із вірою у воскресіння, у життя вічне. Відтак був смачний обід, після якого священик проводив освячення могил на цвинтарі.
Мар’яна ГРИНЬКІВ,
Купир Ситі, Флорида