ПЕРШЕ ПРИЧАСТЯ – ПЕРЕПУСТКА В ОСОБЛИВИЙ СВІТ

0
608

Парафіяльному святові при парафії святого Юрія Переможця Української Православної Церкви Київського Патріархату  передувала низка духовних заходів, найважливіший з яких – підготовка маленьких діток з недільної школи «Ісусові зерна» до першого Причастя.
Зазвичай до сповіді готують дітей семи-восьми років. Вважається, що у цьому віці дитина вже може аналізувати свої вчинки, відповідати за них. Діти готуються до першої сповіді як до першого у своєму житті іспиту. Дехто навіть робить собі “шпаргалку” з переліком своїх гріхів, бо ж від хвилювання можна розгубитися й нічого не пригадати. “Не послухав маму, пропустив Богослужіння, сховав книжку однокласниці”… Такими є гріхи восьмирічних, але це вперше про них треба щиро-щиро розповісти священику, покаятися перед Богом.
«Перше причастя мобілізує духовний ресурс самої дитини до інтелектуального збагачення, – говорить настоятель парафії св. Юрія Переможця УПЦ КП митрофорний протоієрей  Микола Федюк. – Перед першою сповіддю діти зазвичай проходять науку, вивчають правди віри, у яких йдеться про те, яким має бути християнин. Перше причастя – перепустка в особливий світ. Діти, які готуються до такого випробування, починають усвідомлювати свої особливі обов’язки. Перше урочисте причастя – це ще й привід об’єднати всю родину».

І ось прийшло храмове свято. Під час Літургії настоятель парафії митрофорний протоієрей  отець Микола Федюк розповів про патрона парафії – св. Юрія Переможця (вмч. Георгія Побідоносця).
У народі святого Юрія називають ще: Юрій Змієборець, він же Георгій, Юрай-Рай, Ирій, Єгор, Георгій Побідоносець, Юрій Побідник, Єгорій Хоробрий — здавна вважався покровителем хліборобів і скотарів. До речі, в Україні вважається, що цього дня починає співати соловей і кувати зозуля. Святий Юрій відмикає небо й землю, випускає на волю росу й рослини.
Під час Богослужіння парафіяни і прихожани парафії вибраному воєводі і переможцю Юрію (Георгію) складали хвалу як захисникові і помічникові нашому. «Ти ж, святий великомученику,- йдеться в Акафісті, – маючи ласки у Господа, від всяких бід нас визволяй, ми ж співаємо тобі: радуйся Юрію, великий переможцю».
Згуртовані у молитві під проводом отця Миколи Федюка, вірні згаданої парафії та й гості з особливим пієтетом стали свідками великого таїнства – Святого Причастя. Воно для Юрчика Добоша, Олежка Тимофія й Аннички Гонтар стало в першим у житті. До речі, батьки причасниці – Анатолій і Ольга Гонтарі – нещодавно долучилися до невеликої, але неймовірно дружної парафіяльної родини. Як і Ірина та Олександр Ковальчуки, Адам і Леся Підгурець, Лєна і Руслан Тимофії, бабуся причасника Олежка Тимофія пані Тамара.
 В своїй проповіді отець Микола наголосив на тому, що кожна людина може ставати у своєму повсякденному житті святою, саме такими, на переконання митрофорного протоієрея, було немало наших предків, які своєю невтомною працею і молитвою свідчили Христа у буденному житті, незважаючи на чисельні терпіння та недуги.
Відтак, по закінченні Літургії, настоятель парафії привітав усіх, хто взяв участь у храмовому святі й доклав великих старань, зусиль для його проведення. Серед них – братство святого Миколая, сестрицтво  Пресвятої Марії Богородиці, скарбник Валентина Вишневська, парафіяни Людмила Челак, подружжя Людмила і Богдан Мартинюки, Василь Гап’юк, Григорій Гостин, Василь Івасюк, Любов Петренко, подружжя Галина і Микола Прокопіви та багато інших. Раді були присутності гостей з інших парафій, зокрема, Дмитра Костюка.
Ми вдячні й Кредитівці «Самопоміч», парафіям святої Покрови та святої Софії УПЦ КП, іншим жертводавцям за привітання з святом та щедрі дарунки.
Насамкінець хочемо щиро подякувати управі парафії святого Юрія Переможця Української Православної Церкви Київського Патріархату, її настоятелю митрофорному протоієрею о. Миколі Федюку, якому днями виповнилося 55 років, за титанічну працю во славу Божу. Тож нехай примножиться творене Вами, отче, добро, а ваші пастирські ідеї знаходять реальні втілення. Творчого Вам неспокою, міцного здоров’я і наснаги, рясних і вагомих врожаїв на священичій ниві!
Олександр КОВАЛЬЧУК
Фото Василя СТЕЦЮКА