«РОДИНА, РОДИНА – ЦЕ ВСЯ УКРАЇНА З ГЛИБОКИМ КОРІННЯМ, З ВИСОКИМ ГІЛЛЯМ…»

0
1810

Вже доброю традицією в українських громадах Америки стало щороку у парафіях, у культурних осередках проводити всілякі фестини, які своїм змістом, культурною програмою ще сильніше об’єднують нас, українців, що приїхали на ось цю благословенну і гостинну американську землю.
Чудовим, теплим й сонячним днем благословив Господь Бог минулу неділю, 10 червня. Саме в цей день, перед Петрівкою, організовувала свій традиційний щорічний фестиваль молода, недавно заснована парафія св. вмч. Юрія Переможця  Української Православної  Церкви Київського Патріархату  в містечку Вілінг. Цьогорічні фестини були присвячені сім’ї – частинці великої родини – України, яка нас народила, вигодувала, виховала і благословила в далекі незвідані дороги, сподіваючись, що всі ми коли-небудь повернемося до батьківського дому.
Яскравими синьо-жовтими стрічками, різнокольоровими прапорцями  був заквітчаний прицерковний парк. Барвисті рушники, вишивані скатерті, червоні маки, хліб-сіль та білі калачі – все це нагадувало материнську причепурену хату. Українським привітальним маршем вітав гостей гурт «Обрій», а з влаштованої кухні доносився запах смачних українських страв.
Свято відкрив господар, настоятель парафії митрофорний протоієрей отець Микола Федюк. Всі присутні урочисто співали  «Ще не вмерла Україна», відтак прозвучала нестаріюча пісня Назарія Яремчука «Родина».
Може в житті хтось принаду підкине
У чарівничих, звабливих очах.
Тільки родина, як зірка єдина,
Твій порятунок – надійний причал.
Ні, не шукай в своїм серці причину,
Якщо зневіра тебе обпече…
Тільки родина у прикру годину
Схилить надію тобі на плече.
Відрадно, що на свято завітав виконавчий директор кредитівки «Самопоміч» Богдан Ватраль, який привітав настоятеля, парафію, додавши до сказаного чек.
Словом привіту поділився один із засновників  й перший голова парафії Дмитро Костюк. Приємно було бачити численну делегацію гостей із м. Гошен (штат Індіана), від якої учасників свята привітала всіх Зіна Луценко.
Свої творчі безкоштовні дарунки на свято привезли колективи: гурт «Чарівний глечик» (Катерина Кравчук та Михайло Колода), гурт катедри святої Покрови «Черемшина» (керівник Ярослав Боднар). Сольні твори подарували гостям Тетяна Кулинич, Лєна Бернат. Материнську тему в піснях зворушливо виконала Оля Винничук. Не обійшлося на святі без гумору, яким веселив гостей Ярослав Боднар. Цікаві вірші  про Україну  декламували вихованці недільної школи Анничка Нижник, Юрчик Добош, Олежик Тимофій, соло на скрипці зіграла Христинка Мартинюк, цікавий віршик прочитав  учасник театру «Диво» Ромчик Герус.
Приємно, що на свято завітали гості  з катедри св. Покрови, св. князя Володимира, греко-католицької церкви св. Йосифа Обручника. Прикро, що на родинному фестивалі цьогоріч не було нікого з катедри св. Андрія та собору св. Софії.
Хотілося б знову згадати слова з пісні у виконанні Назарія Яремчука:

В морі спокуси є хвилі великі,
Та не забудь у захопленні ти,
Що лиш родина – бальзамові ліки,
Ліки від старості і самоти.
Все відцвітає, і жовкне, і гине,
Вітром розноситься, ніби сміття…
Тільки родина, як вічна зернина,
На невмирущому полі життя.
Гостей частували парафіяльні сестриці та братчики. Чого тут тільки не було!  А ще, безсумнівно, кухня в парафії св. Юрія  традиційно найсмачніша в українській околиці.
Гості мали можливість побувати на ярмарку вишивки та картин. Багатьом пощастило у  лотереї. Телевізор від кредитівки «Самопоміч» дістався Галині Панько
Всі розуміють, що в цей час парафія св.. Юрія Переможця УПЦ КП потребує фінансової допомоги, а тому приємно  було бачити, як час від часу до церковної скарбнички підходили люди із своєю  офірою. Хочу відмітити сьогодні велику активність молодих братчиків парафії,  серед яких Григорій Гостик, Василь Гап’юк, Руслан Роговець, Олександр Ковальчук, Михайло Хмарний, Назар та Тарас Мартинюки.  Слова подяки заслуговують й наші активісти Микола Волочій та Микола Прокопів, Люся Мартинюк, Любов  та Людмила Путренко, Зіна Русаненко, Наталка Конарська, Галина Попадюк, Галина Прокопів, Любов Рідчук, Валентина Вишневська, Лєна  і Тамара Тимофій, які так старанно куховарили,  уділяли увагу кожному із гостей.
Насамкінець треба віддати належне настоятелеві парафії та голові управи отцю Миколаю за вміння зробити людям приємне й змістовне свято. Адже:
Родина, родина – від батька й до сина
Від матері доні добро передам.
Родина, родина – це вся Україна
З глибоким корінням, з високим гіллям.
Галина КОЗАК,
Вілінг, Іллінойс