«Якщо ми не зупинимо Путіна сьогодні, ціна миру для Америки буде набагато вищою»

0
99

Більше тисячі людей із різних штатів Америки зібралися у Вашингтоні із синьо-жовтими прапорами й плакатами та закликали владу США продовжити критично важливу підтримку України. Акція відбулася в суботу біля Меморіалу Лінкольну.
«Ми зібралися, щоби донести дуже важливі меседжі та наголосити, що забезпечити перемогу України – це в національних інтересах США, тому що Україна бореться за весь вільний світ та жертвує життями своїх громадян. Україна бореться за такі фундаментальні цінності, як свобода та демократія, які є дуже важливими для всіх американців»,- зауважила в коментарі Укрінформу президентка US Ukrainian Activists Надія Шапоринська.


Учасники акції вшанували пам’ять всіх, хто поклав своє життя у боротьбі за свободу України, а також висловили вдячність всім, хто продовжує боротьбу проти російської агресії.
Президент Українського конгресового комітету Америки Андрій Футей підкреслив, що мітинг у Вашингтоні став частиною глобальної акції, яка відбулася в 69 країнах по всьому світу.


«Нам дуже важливо показати американському народові, що ми цінуємо їхню підтримку. Нам треба переконати спікера (Палати представників США – ред.) Майка Джонсона, нам треба також переконати президента Байдена продовжувати її», – зауважив Футей.
Посол України в США Оксана Маркарова, зі свого боку, подякувала під час виступу Сполученим Штатам за допомогу, надану українському народові.
«Наш меседж сьогодні є чітким і промовистим: ставки в цій боротьбі виходять далеко за межі України. І якщо ми не зупинимо Путіна сьогодні, ціна миру для Америки, для всіх наших союзників буде набагато вищою»,- заявила посол України.


У цьому зв’язку вона звернулася до Сполучених Штатів із закликом надати українським захисникам усю необхідну зброю, а українському народу достатню підтримку, щоби забезпечити оборону нашої країни та відновлення справедливого миру.
Організаторами акції стало Посольство України в США, Український конгресовий комітет Америки, організації US Ukrainian Activists, United Help Ukraine, Razom for Ukraine, Український дім у Вашингтоні.
Нагадаємо, 24 лютого у понад 400 містах світу українці провели акції, приурочені до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Фото: Оксана Маркарова / Фейсбук