Великою родиною зібрались на свято

0
414

Хочу поділитися розповіддю про те, як українська громада в Норт Порті та відзначала храмове свято в Українському релігійному і культурному осередку ім. св. Андрія. Після урочистої Служби Божої всі зібралися в святочно прибраній залі осередку на смачний обід. Після короткого привітання голови осередку Віктора Лісничого, протоієрей Іван Фатенко поблагословив трапезу.
    Перед кавою та солодким ведуча святом Віра Боднарук подякувала добродійкам Анастасії Фатенко, Дарії Томашоській, Галі  Лісничий, Марійці Компанієць та Анні Праудфут за розкішний обід. Добродійку Анастасію Фатенко привітали з днем народження. Від управи осередку були вручені троянди та скромний дар за її працю на користь осередку.
    При цій нагоді були представлені всі члени управи осередку, які сумлінно працюють круглий рік на користь української громади. Осередок — це народний дім української спільноти в західно-південній частині Флориди. Тут мають свої домівки Українські-американські ветерани-пост 40; Український американський клуб; Союз українок Америки- 56 відділ ; тут відбуваються сходини Громадського комітету, концерти, доповіді. Тут існує Бібліотека ім. сенатора Юзика та читацький куточок, де можна читати українські та американські журнали та газети.
    Торік і цьогоріч українська громада на Флориді, як і в інших містах Америки, переживала і далі переживає час неспокою в Україні, на територіальну цілісність якої зазіхає Росія.  Багато помочі було надано протягом року.
Тому недавно Союз українок Америки створив  фонд під назвою «Допомога жертвам української війни гідності». Датки на цю ціль можна складати через 56 Відділ СУА в Норт Порті, який очолює Ан-Марі Сусла. Було приємно вітати на святі Мар’яну Заяць – голову головної управи СУА та референтку суспільної опіки ГУ Лідію Білоус.
    Коротка програма була в честь героїв Майдану та воїнів АТО. Гурт любителів української пісні (Уляна Рондяк – керівник, Аня Рейнарович, Катя Познахівська, Уляна Стадник, Галя Ліснича, Оксана Лев та Ліда Бойко) під акомпанемент Володимира Шпічки виконав дві пісні – «Рушничок» та «Мамо».
    «Вірш з Майдану» Оксани Максимишин-Корабель декламувала Юля Лопанчук- Даніловець на тлі кадрів з Майдану, де молодь без страху вийшла на барикади. Вона хоче мати вільний вибір – до Європи, не Росії! Багато з них заплатили своїм життям, але це не злякало народ України, який сьогодні бориться із загарбниками Криму, Донецька та Луганська.
Вірш Дмитра Павличка  «Примирення» прочитав Богдан Боднарук.
    На закінчення програми гостя з України Софія Федина виконала патріотичну пісню композитора Ігоря Білозора, а всі присутні на згадку отримали синьо-жовті стрічки.
Віра БОДНАРУК,
професор, культурно-освітній референт осередку св. Андрія,
Норт Порт, Флорида
Фото Віктора ЛІСНИЧОГО