Герої Майдану відкрили Україні шлях до свободи

0
267

20 лютого чиказька катедральна школа святого Миколая (УГКЦ) приєдналася до вшанування пам’яті загиблих євромайданівців. 
У головній авдиторії зібралися учні, дирекція та вчителі на віче, яке розпочав молитвою за Україну настоятель катедри св. о. Миколая о. Богдан Налисник.  Відкрила програму президент Українського Національного Музею Лідія Ткачук, запросивши усіх на Майдан пам’яті.
Перед сценою було розміщено фотографії з музейної виставки українського фотожурналіста, пластуна Віктора Гурняка, який загинув в зоні АТО у жовтні минулого року. Учні старших класів озвучили їх, відтворивши атмосферу, сповнену віри різних поколінь, поєднаних боротьбою за незалежність і соборність України. 
Перегуком почувань з братами і сестрами в Україні став вірш в авторському читанні учні Олеся Тимуша. Він розповідає американцям про те, що пережила  Україна, на очах якої снайпери вбивали молодих людей, вірить, що повернеться побачити своїх друзів, які житимуть під мирним небом.
Цікаво вів розмову з школярами о. Ярослав Мендюк, парох української греко-католицької церкви св. Йосифата (м. Монстер, штат Індіана). Він ділився спогадами про перебування на Майдані під час революції гідності. Діти почули про «чорну ніч», коли на студентів накинулася зграя силових підрозділів, жорстоко вчинивши розправу; про Михайлівський золотоверхий монастир, який захистив поранених і переслідуваних.
Разом усі розшифровували слово “свобода”, кожен торкнувся краю рушника, на якому виписано імена героїв Небесної Сотні.
“Душу й тіло ми положим за нашу свободу…” – співали, народжені на американській землі. Вони не пробачать ворогові війни, яка залишила сиротами їх братів і сестер. Фотографії засвідчують, якою ціною заплачено право бути українцями і любити свою країну. Це віче віри в сильну та нову Україну.
Кредитівка “Самопоміч” підтримує школу св. Миколая і вітає патріотично-виховні програми, які впроваджуються у навчальний процес. Досвід співпраці з Українським Національним Музеєм засвідчує спільну турботу за майбутнє діаспори. У той час, коли у Києві від землі до неба спрямовано «Промені Гідності», школярі у Чикаго засвітили символічні свічі на “Дорозі з Майдану”, якою йшов їх брат Віктор Гурняк та сотні таких, як він. Герої  не вмирають!     
Марія КЛИМЧАК,
Чикаго
Фото автора та Володимира ТЮНА