«Не цураймося, признаваймося, бо багацько нас є»

0
275

22-23 серпня у Чикаго Український конгресовий комітет Америки – відділ Іллінойс (УККА) за підтримки української громадськості та гостей провів фестиваль “Українські дні”, присвячений 24-й річниці Незалежності України.
Історія проведення УККА фестивалю “Українські Дні” розпочалася 32 роки тому, ще задовго до проголошення Незалежності Україною, маючи на меті зберегти національну ідентичність серед українських емігрантів. З 1991 року, після проголошення Україною Незалежності, діаспора святкує у ці дні ще й найбільше національне свято.
Погода, на відміну від минулого року, видалась вітряною та сонячною. Тож представники кількох поколінь еміграції Чикаґо та його околиць прийшли у своїх вишиваних національних вбраннях, щоб гідно відсвяткувати День Незалежності Батьківщини. Традиційний одяг з різних куточків України зачаровує та милує око, вражаючи своєю різноманітністю узорів та калоритом, мимоволі занурюючи кожного з нас у вирій тисячолітньої історії наших традицій.
Стало вже традицією, що офіційні представники американської влади та інших національних громад вважають за честь розділити разом з українцями радість свята та висловити солідарність і щиру підтримку у теперішній кривавій боротьбі з давнім ворогом України, що впродовж багатьох століть намагається знову і знову загарбати українські землі, принижує українську гідність та прагнення збудувати незалежну й вільну державу, знищити її людей, історію, мову, становлячи пряму загрозу не тільки для України й українців, але й цілому світу; а також вшанувати загиблих героїв України і тих, хто у цю хвилину захищає мир і спокій в Українській Державі.
Серед  гостей були Генеральний консул Литви в Чикаго д-р Джон В. Прунскіс; Роберт В. Джонсон, представник від офісу сенатора Марка Кірка; представник від офісу мера Чикаго Ліса Когнкі; скарбник міста Чикаґо Курт Саммерс; олдермен Браєн Гопкінс та інші представники польської, литовської української й інших національних громад.
Святкову програму провадила Марія Коркач-Ґрошко, член виконавчої ради УККА, відділу Іллінойс. Урочисте відкриття у неділю розпочалось виконанням державних гімнів України і США під акомпанемент оркестру “Беркут” (керівник Богдан Скавінський) та молитви під проводом владики Ричарда Стефана Семінака, єпископа української католицької єпархії св. о. Миколая. Опісля виголошувались промови з нагоди свята від голови УККА д-ра Олеся Стрільчука; новопризначеного Генеральни консула України в Чикаго Лариси Герасько; Генерального консула Литви у Чикаго Джона В. Прунскіса та інших гостей й представників влади. «Міс Українська діаспора» Уляна Фенин розповіла про свою благодійну місію до України, де вона нещодавно відвідала сиротинці та сім’ї, що постраждали у війні на Донбасі, та привезла їм допомогу від діаспори.
Як і годиться, на фестиваль були запрошені музиканти та співаки з України, а також тутешні відомі виконавці та гурти. Багато музучних творів не тільки відображали традиції українського танку, співу та мелодій, але й були пройняті духом боротьби, яким, на жаль, окутана Україна, духом підтримки та смутку за полеглими героями.
Завдячуючи своїм членам УАФКС “Самопоміч”, як провідна українська фінансова установа у штатах Іллінойс та Нью-Джерсі, від самих початків свого заснування і дотепер підтримує фінансово та всіляко долучається до організації проведення всіх подій в українській громаді, щоб зберегти українську ідентичність, духовність, культуру та традиції у діаспорі. Цікаві лотереї, призи, надувні кульки для дітей вже багато років поспіль додають святкового настрою до свята.
Прес-служба УАФКС“Самопоміч”