Їхній подвиг увійшов в історію

0
422

П’ять років тому, трагедія, що трапилася в Україні, сколихнула увесь світ. Через наказ української злочинної влади, яка цілком залежала від російської імперії зла, снайперами та беркутом у Києві було вбито мирних людей, які хотіли жити повноцінним життям на своїй рідній землі.

Їхній подвиг увійшов в історію не тільки України, але й усього світу. Він буде передаватися з покоління в покоління. Про нього ніколи не забудуть.

Так, за ініціативи Асоціації ‘’Клівленд Майдан’’, 24 лютого, в п’яту річницю розстрілів на Майдані, в парафії св. Трійці Православної Церкви України в Норт Роялтон (Огайо), відбулася панахида та вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні. Панахиду очолив єпископ-емерит Української Греко-Католицької Церкви Роберт Москаль у співслужінні духовенства: настоятеля парафії св. Трійці ПЦУ в Норт Роялтон митрофорного протоієрея Романа Загурського, пароха церкви Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ в Пармі протоієрея Михайла Дроздовського, настоятеля катедри св. Володимира УПЦ США в Пармі протоієрея Івана Наконечного та його сотрудника протоієрея Михайла Гонтарука, пароха церкви св. Андрія Первозванного УКЦ в Пармі протоієрея Ігоря Касіяна, настоятеля парафії св. Трійці ПЦУ в Пармі протоієрея Петра Акружнова, ректора катедри св. Йосафата УГКЦ в Пармі протоієрея Богдана Барицького, пароха церкви св. Петра й Павла УКЦ в Клівленді протоієрея Андрія Гановського та протодиякона катедри св. Володимира УПЦ США Ігоря Махлая.

Під час молебню по людях було видно як кожен з болем у серці згадує ту трагедію. Дехто не міг стримати сльозу, і всі молитовно зверталися до Бога, щоб Він своєю ласкою наділив сім’ї загиблих.

Після молитви о. Михайло Дроздовський у своїй промові закликав не стояти осторонь жодних подій. Церква має боротися з усяким злом і неправдою. Бо, якщо ми бачимо прояви корупції, зради, насильства та інших недобрих вчинків і мовчимо, то ми грішимо. Також священик закликав пам’ятати сім’ї тих, хто віддав своє життя за мир і спокій інших. Вони потребують нашої допомоги.

Для продовження вечора пам’яті о. Роман Загурський запросив до парафіяльної зали і подякував громаді, яка прийшла на цей захід.

Концерт-реквієм, як завжди, розпочався піснею «Пливе кача» та хвилиною мовчання.

Після виконання Наталією Боєчко на фортепіано «Фантазії» Моцарта, на сцену виходили учасники, представляючи різні композиції програми.

Вікторія Засідкович виступила у ролі Душі, яка відлітає до Неба.

 Ярослав Рудий до сліз зворушливо заспівав три пісні: ‘’Повертайтеся, лелеки, в Україну’’, ‘’Помолюся тихо’’ та ‘’Молитва’’.

Молода талановита співачка Поліна Корнюшенко виконала ‘’Над землею туман’’ та ‘’А мати жде’’.

Дві сценки було поставлено СУМівцями про відважних юнаків, що віддали своє життя за волю  України, та про вдів, котрі втратили своїх коханих.

У майстерному виконанні народного артиста України, бандуриста Остапа Стахіва, прозвучали твори ‘’Побратими’’ та ‘’Повіяв вітер степовий’’.

 У виконанні гурту ‘’Байда’’, що при парафії св. Трійці в Норт Роялтон, керівником якого є Ігор Гнида, пролунали твори ‘’Тихий ліс’’ та ‘’Гей, степами’’.

Ведуча Надія МкАду запросила до мікрофона для звершення молитви пастора Української Баптистської Церкви ‘’Нове Життя’’ в Пармі Федора Дежнюка. У молитві пастор Дежнюк просив у Бога охорони тим, хто захищає нашу державу, підтримки й допомоги сиротам, вдовам та пораненим. Він також з проханням звернувся до Творця про мир в Україні та перемогу над усяким злом, яке диявол агресивно проявляє через своїх слуг до нашого багатостраждального народу.

Після того Юля Гуленко своїм чарівним голосом під акомпанемент Наталії Боєчко виконала пісню ‘’Молитва за Україну’’.

І на закінчення гурт ‘’Байда’’ заспівав «Марш Українського війська».

Президент Асоціації ‘’Клівленд Майдан’’ Надія Петрів від імені Асоціації висловлює щиру вдячність духовенству й усім, хто прийшов на цей вечір, щоб вшанувати пам’ять тих, хто віддав найдорожче – своє життя за краще життя людства!

Велика подяка господиням за запашну каву та смачні солодощі, якими пригощалися гості.

Особливої подяки заслуговують виконавці програми Надія МкАду за сценарій, члени Асоціації і волонтери за декорацію сцени і підготовки залу, звуко- відеооператори Ігор Гнида та Володимир Кушнір.

Олександр Федорчук,

Норт Роялтон (Огайо), США

Фото автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here