Во славу Божу!

0
269

Перед вознесінням до осель Свого Отця, Ісус заповів учням не відлучатися від Єрусалиму, а чекати Його обітниці. Він обіцяв зіслати на них Святого Духа, без якого усі їхні проповіді й труди були б лише плотськими.

І ось, в п’ятдесятий день після Воскресіння, коли учні перебували разом, зненацька зійшов Дух Святий і на кожному з них почив у вигляді вогненних язиків. Саме в той момент учні отримали силу, мудрість й відвагу, щоб проповідувати спасіння по усьому світу! Саме в такий спосіб Ісус Христос поставив свою печать на резолюції  започаткування Своєї Церкви, якої сили аду не зможуть зламати! Це і є День народження Християнської Церкви, до якої ми належимо.

Тому  християни з давніх-давен відзначають цю величну подію.

Храм св. Трійці Православної Церкви України в Норт Роялтон (Огайо), відзначаючи своє храмове свято, був прикрашений липовими гіллячками та м’ятою, запахи яких під час літургії з’єднувалися з запахом ладану і створювали якийсь особливий, небуденний аромат, що лагідно наповнював храм. Віруючі зібралися тут, так як в свій час зібралися були учні, щоб отримати від Духа Святого сили для боротьби з всілякими ворожими нападами та гріхом.

Божественну літургію служив настоятель парафії митрофорний протоієрей Роман Загурський у співслужінні з настоятелем св. Трійці ПЦУ в Пармі (Огайо) протоієреєм Петром Акружновим.

Службу Божу супроводжував величний спів парафіяльного хору та щирі молитви прихожан.

Виголошуючи проповідь, протоієрей Роман закликав зберігати мир і спокій в своїх серцях, не перейматися надмірно ситуаціями, що вирують не тільки в політиці, але й між християнами. Наш обов’язок – молитися і просити, щоб Бог явив свою милість й захистив Україну та церкву від ворога, наділив мудрістю керівників та дарував мир нашій Україні.

По закінченню Служби Божої, о. Роман привітав присутніх зі святом, а також відзначив регента Ігоря Гниду і хористів за майстерний спів, висловив подяку парафіяльному старості Юрію Покиданцю, голові управи Володимирові Клебанику, заступникові голови управи Галині Клебан, голові братства Андрія Первозванного Федорові Мельнику та братству, голові сестринства Пресвятої Богородиці Надії Продан та сестринству за організацію святкування і запросив до залу на святковий обід.

Перед тим, як сісти за майстерно оформлені столи, гості з цікавістю роздивлялися художню виставку молодої художниці Надії Сенів.

Надійці всього 15 років, і це перша її виставка. Дуже талановита дівчина і дивного тут нічого немає. Вона просто з такої ж родини. Там усі талановиті в цьому плані – тато Роман, мама Леся, тітка Жанна Петрів з чоловіком Ярославом і бабця Валентина Копійчук.

Надійка – студент художньої студії ‘’Мальва’’, яку заснували Жанна Петрів та Валентина Копійчук. А роботи її просто чудові!

Увагу гостей від виставки відірвала ведуча Олександра Рюмкіна, зопросивши до трапези.

Коли місця за столами були зайняті, віршиками до свята Трійці дітки розпочали святковий концерт. Після них тріо з квартету ‘’Байда’’ заспівали ‘’Хваліте Ім’я Господнє’’ та ‘’Чом, земле моя’’.

Поскільки цього року День батька співпав зі святом Трійці, то програма концерту мала дві теми.

Дуже емоційно дитячий колектив виконав пісню про тата. Яна Ласійчук заспівала  ‘’Про дідуся’’, дітки розказували віршики про тата, а  на паркет вийшли вихованці Дмитра та Ніни Коваленків зі студії  “Time To Dans“. Сестрички Юля з Мартою Бабаєві виконали вальс ‘’Колискова’’, а Меланія Сидор з Андрієм Павликом танцювали вальс і танго.

Святковий концерт завершився співом ‘’Байди’’ пісні ‘’Ой, зелене жито, зелене’’.

Олександр Федорчук,

Норт Роялтон (Огайо)

Фото автора

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here