«Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля»

0
174

Ці слова німецького філософа Артура Шопенгауера нині актуальні особливо.

Жодна європейська країна не була готова до пандемії коронавірусу, адже її спалах почався в Китаї, а це далеко від Європи, що хвилюватись, здається, не було особливого сенсу.

Франція почала активно готуватись до боротьби з COVID-19 вже тоді, коли Італія забила на сполох.

Не зважаючи на те, що Франція має найпотужніше виробництво масок в Європі (4 заводи), свого стратегічного запасу масок країна не мала.

То ж, не маючи стратегічного запасу як масок, так і засобів дезінфекції, Франція втратила дорогоцінний час на момент початку пандемії. Перший тиждень хаосу і нерозуміння ситуації закінчився тим, що медики вже змогли взяти себе в руки і за підтримки держави почали боротись за здоров’я громадян.

Урядом було проведено ряд необхідних дій під час епідемії – це переобладнання поїздів для транспортування хворих, надаючи цілі лікарні в інших містах і регіонах, щоб розвантажити Париж, надання військових гелікоптерів для транспортування, запуск дронів для відстеження порядку на вулицях.

Лікарка із Франції Тетяна Туз, українка, ділиться своїми враженнями:

– Спочатку нам всім здавалось, що ми потрапили в жахливе кіно і це скоро закінчиться. Сказати, що було страшно – це нічого не сказати. Страшно ходити на роботу і ще страшніше повертатись додому. Адже боїшся принести інфекцію в сім’ю, розуміючи, що ні вакцини, ні препаратів від вірусу в світі немає.

Більш за все мене вразив той факт, що французи, не зважаючи на незрозумілість і трагічність ситуації, повели себе вкрай достойно. В перші ж дні карантину ресторани, включаючи найдорожчі і найпрестижніші, приносили до лікарні їжу, щоб морально підтримати медиків, не забуваючи також і про городян. Вони давали оголошення в соцмережах, повідомляючи де саме і коли вони будуть роздавати їжу. Квіткові магазини приносили квіти до лікарень, утворюючи цілі алеї і теж пропонували взяти їх додому всім бажаючим. Наразі французькі кондитерські щоранку доставляють в лікарні безкоштовну випічку, щоб хоч якось підтримати лікарів і подякувати їм.

Городяни теж не залишаються осторонь. Вони шиють маски і безкоштовно роздають людям на вулиці, вони допомагають людям похилого віку з покупками, підтримують будинки престарілих. Найголовніше, що вони роблять для того, щоб підтримати французьких медиків – о 8 вечора вся Франція, в селах, містах, у лікарнях, де б люди не були, вони аплодують усьому медичному персоналу.

Професія лікаря зараз у Франції стала найпрестижнішою. Навіть лікарі, які вийшли на пенсію, повертаються до роботи, щоб внести свій вклад в цю важливу справу, розуміючи, що їхня любов до роботи і до своєї країни буде коштувати їм життя.

Вести себе достойно, працювати лише якісно, думати спочатку про справу, а потім про себе – це французька традиція і життєве кредо. В будь-якій ситуації, не зважаючи ні на що, вони беруться за справу професійно і роблять свою роботу на совість. Можу сказати це не лише про медиків, а й про інші верстви населення.

Я – українка, проживши у Франції понад 15 років, зараз я дивлюсь на французів іншим поглядом. Раніше не замислювалась над глибиною цієї нації, а нині дійсно пишаюсь жити серед французів.

Юлія Матту

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here