Що чекає на Іллінойс, якщо показники COVID-19 продовжать рости?

0
258

В найближчому майбутньому жителі Іллінойсу можуть зіткнутися з додатковими обмеженнями через COVID-19.

Губернатор Дж. Б. Прітцкер заявив, що показники COVID-19 йдуть у неправильному напрямку, і йому, можливо, доведеться ввести нові заходи щодо пом’якшення наслідків.

“Я нагадаю Вам, що якщо ми не зможемо знизити ці показники, якщо лікарні продовжуватимуть заповнюватися, якщо лікарняні ліжка і відділення інтенсивної терапії будуть заповнені, як в Кентуккі – це прямо по сусідству з Іллінойсом – якщо це станеться, нам доведеться прийняти значно серйозніші заходи щодо пом’якшення наслідків”, – сказав Прітцкер.

За даними Департаменту охорони здоров’я штату Іллінойс, в 37 округах і Чикаго був встановлений рівень попередження про наявність ліжок у відділеннях інтенсивної терапії. Щоб округ досяг цього рівня, в ньому має бути менше 20% ліжок у відділенні інтенсивної терапії.

Минулого тижня губернатор відмовився назвати конкретну метрику, при якій штат може накласти мандат щодо носіння масок, залишивши можливість для додаткових обмежень.

Прітцкер зазначив, що по всьому штату вже вжито заходів щодо пом’якшення наслідків, в тому числі обов’язкове використання масок в школах.

Насьогодні в Іллінойсі в середньому вводиться близько 24.000 доз вакцини в день. У Південному Іллінойсі рівень вакцинації значно нижче, ніж в інших частинах штату. Показники вакцинації в окрузі Александер і його околицях варіюються від 16% до 40%.

Прітцкер сподівається, що комбінація посилених щеплень і використання масок допоможе Іллінойсу уникнути нових обмежень.

Єлизавета Нестеренко