Чикаго приймало амбасадора України

0
201

Посол України у США Оксана Маркарова побувала зі своїм першим робочим візитом у м.Чикаго (Іллінойс).

З нагоди Дня Соборності України та вшанування пам’яті героїв України Посол разом з Генеральним консульством України у Чикаго та українською громадою взяла участь у молебні в катедрі святого Андрія Первозваного Православної Церкви України та поклала квіти до Меморіалу Голодомору та Небесної Сотні у м. Блумінгдейл.
Дипломати вдячні за участь і організацію Українсько-Амерканським Ветеранам (відділ 32 Чикаго), Спілці Української Молоді (СУМ) їм. Дмитра Вітовського, Палатайн. ПЛАСТу-Чикаго, Об’єднанню Демократичної Української Молоді (ОДУМ) Чикаго, ООЧСУ-палатайн, танцювальному гурту “Гайдамаки” при парафії св. Андрія, Рідній Школі їм. Василя Стуса Чикаго, хору св. Андрія, фундації Голодомору-геноциду.
Перебуваючи у Чикаго, Оксана Маркарова зустрілась з Сенатором Дурбіним, Конгресменами Квіглі, Девісом, Кастеном та Кришнамурті.
Разом з українською громадою Посол та американські законодавці взяли участь в урочистому заході з нагоди Дня Соборності України, організованому Українським Конгресовим Комітетом Америки.

Також вручила Орден «За Заслуги» третього ступеня Президенту Фундації Голодомору-геноциду м. Чикаго Миколі Кочерзі.
Посол України у США Оксана Маркарова провела зустріч з представниками однієї з найбільших ІТ компаній України – ELEKS, офіс якої розташовано в м.Чикаго.
Під час зустрічі Назар Наливайко (Customer Success Director) та Олег Слюсарчук (Global Head of Product Design) розповіли про роботу компанії з американськими клієнтами та поділилися цілями в контексті розвитку бізнесу.
Також обговорили можливості співпраці, зокрема у напрямі організації спільних заходів для представлення можливостей українського Tech-сектору потенційним американським партнерам, у тому числі виробникам медичного обладнання та авіаційного сектору.
Посол України у США Оксана Маркарова зустрілась з керівництвом World Business Chicago – однієї з найбільших та найвпливовіших бізнес-асоціацій регіону Середнього Заходу США.
Розвинутий Tech-сектор Чикаго, представлений великою кількістю інноваційних хабів на кшталт «1871», відкриває численні можливості для співпраці з Україною, експертиза ІТ ринку якої високо цінується в усьому світі.
Обговорили можливості для співпраці у контексті пошуку партнерів та клієнтів для українських ІТ компаній, а також реалізацію спільних інноваційних проектів.
До зустрічі також приєднались представники Комітету міст побратимів Київ-Чикаго, який вже понад 30 років реалізовує проекти спрямовані на розбудову співпраці між культурними, науковими та бізнесовими колами цих міст.
Продовжуємо використовувати усі наявні інструменти економічної дипломатії для допомоги українським компаніям та пошуку потенційних інвесторів.

Посол України у США Оксана Маркарова провела зустріч з мером міста Чикаго Лорі Лайтфут.
Чудова зустріч та гарна розмова про перспективи розширення українських культурних та економічних проєктів у місті, де проживає один з найбільших осередків української громади в США, а також можливості галузевої регіональної співпраці. Посол Оксана Маркарова запросила Лорі Лайтфут відвідати столицю України, яка є містом-побратимом Чикаго з 1991 року.
Вдячні мерії м.Чикаго за підтримку України на регіональному рівні, що є надзвичайно важливим для нашої держави на фоні триваючої російської агресії проти українського народу.

Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»