ОСВЯТИВ ЙОРДАН ВОДУ НА ЗДОРОВ’Я, НА ЩАСТЯ, НА ДОЛЮ…

0
246

Добігають до завершення зимові українські свята. Відсвяткували Старий Новий рік, другу Святу вечерю, яку ще називають “Голодною кутею”. Цей Святвечір іде попереду ще одного великого християнського свята – Богоявлення Господнього і символізує собою згадку  про ріку Йордан, на якій був охрещений Ісус Христос Іваном Предтечею.
Свято Водохреща є для українців джерелом світлої радості, очищення душі, надій на краще майбутнє, віри в перемогу добра та християнської любові. Від найдавніших часів християнська церква вважає освячену Йорданську воду за велику святість, вона є спасінням від багатьох недуг, має силу очищувати та  зцілювати душу і тіло людини.
Урочисто і гарно святкувала цього року Водохреща парафія св. Володимира і Ольги (УГКЦ). Після Великої вечірні Український культурний осередок вітав понад чотирьохсот парафіян і гостей, які зійшлися, щоб спільно спожити парафіяльну просфору, поколядувати і пощедрувати. Зійшлися, щоб у цей великий  празник привітати один одного, поділитися святвечірньою кутею, згадати тих, які не змогли прийти та тих, які вже не прийдуть ніколи. Свята вечеря розпочалася традиційно запаленням свічок та молитвою “Отче наш”. Першу свічку запалив отець-крилошанин Олег Кривокульський, другу  – перший радний при парафії Олег Караван, третю – голова дирекції Українського культурного осередку Анна Шалева. Прикрасили Святвечір виступи садочку “Дзвіночок” під керівництвом Оксани Петрів та парафіяльного хору  “Благовість”.
З привітаннями від імені міністра закордонних справ України виступив представник Генерального консульства України в Чикаго Сергій Коледов.
Також присутніх привітали отець Ігор Кошик, президент Українсько -Американської федеральної кредитної спілки “Самопоміч”  Богдан Ватраль, отець-ректор Богдан Налисник, отець-архимандрит Іван Кротець, перший радний при парафії Олег Караван, які закликали належно оцінити та подякувати Всевишньому Богу за ті численні ласки, які Він нам дарує, та молитися за нашу Україну, за українську громаду в Чикаго.
Завершилась вечеря спільною колядкою “Бог Предвічний” та надією в мирі та злагоді дочекати до нових свят.
Наталія ПОДОЛЬЧАК,
Чикаго