УКРАЇНСЬКИЙ ПОСОЛ ВІДВІДАВ ЧИКАГО

0
287

13 березня 2013 року на запрошення одного з провідних політологічних центрів США – Чиказької ради з глобальних питань в Чикаго з одноденною робочою поїздкою перебував Посол України в США Олександр Моцик.
Як повідомляє прес-служба української амбасади, в рамках візиту Олександр Моцик провів зустріч з представниками бізнес-кіл  метрополії Чикаго, під час якої учасників заходу було поінформовано про хід системних реформ з модернізації економіки України, інвестиційний та експортний потенціал нашої країни і найбільш перспективні сфери практичної двосторонньої співпраці.
Посол також зустрівся з активом місцевої української громади, однієї з найбільших в США, у ході якої представників громади було ознайомлено з ситуацією в Україні і зовнішньою політикою нашої країни, ходом будівництва у Вашингтоні пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 рр., підготовкою до реставрації прилеглої території до пам’ятника Тарасу Шевченку у столиці США. Було також обговорено комплекс питань, пов’язаних з реалізацією державної програми надання сприяння українцям за кордоном, статусом закордонного українця, українськими суботніми школами на території Сполучених Штатів. Посол України подякував українській громаді Чикаго за підтримку європейської інтеграції України.
Під час свого перебування в Чикаго Посол Олександр Моцик також дав інтерв’ю місцевим ЗМІ, з якими поділився своїм баченням сучасного іміджу України  закордоном,  думками щодо шляхів подальшого розвитку та поглиблення українсько-американського співробітництва в гуманітарній, культурно-мистецькій та економічній сферах.
Цього ж дня відбулася зустріч з  президентом компанії «Pritzker Group» Д.Прітцкером, в рамках якої були обговорені конкретні напрями співробітництва з однією з провідних інвестиційних компаній не лише Чикаго, але й усього регіону Середнього Заходу США, яка повідомила про свої плани інвестувати значні кошти в агропромисловий сектор економіки України.
Головною подією візиту Олександра Моцика до Чикаго став його виступ перед членами Чиказької ради з глобальних питань, в ході якого український дипломат розповів присутнім про ключові напрями реформування внутрішньодержавного життя українського суспільства (у першу чергу, в економічній сфері, пенсійній системі, національному законодавстві), євроінтеграційний вибір нашої держави, діяльність України у провідних міжнародних організаціях (ООН, ОБСЄ), а також дав високу оцінку рівню теперішнього українсько-американського співробітництва в різноманітних сферах діяльності, акцентувавши при цьому увагу на таких перспективних напрямах двосторонньої взаємодії як видобуток енергоресурсів з нетрадиційних джерел, сільське господарство, ІТ-технології, наукові дослідження, інновації.
Український дипломат підтвердив, що курс України на євроінтеграцію залишається незмінним і наголосив на заінтересованості держави у подальшому поглибленні стратегічного українсько-американського партнерства та розвитку добросусідських, взаємовигідних відносин з Російською Федерацією.
Наприкінці зустрічі Посол Олександр Моцик відповів на численні запитання присутніх, які виявили жвавий інтерес до сучасного стану та перспектив  розвитку економіки України, в т.ч. заходів, спрямованих на підтримку вітчизняного виробника, подальше покращення інвестиційного та бізнес-клімату в країні, посилення експортного потенціалу держави.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»
Фото Максима Прокопіва