Під омофором Богородиці

0
354

 Свято Покрови Божої Матері християни відзначають 14 жовтня. Воно має свою цікаву історію,  адже бере початок з візантійських часів.
      Коли Царгород, столицю Візантії, взяли в облогу, людям, що молилися в храмі, явився образ Божої Матері. Вона молилася разом з людьми і тримала покрову-омофор , яким потім накрила всіх людей в церкві. Ворог був переможений, і ця дивна новина облетіла весь світ. Від тієї хустки-покрови свято і дістало назву. Покров – омофор став символом опіки і заступництва Божої Матінки.
Недільного дня чудово відсвяткували це свято парафіяни церкви Святої Покрови Вікаріату УПЦ КП в США і Канаді. Святу літургію відправив настоятель катедри  св. Андрія о. Віктор Полярний
разом з настоятелем церкви св.  Покрови о. Анатолієм і священиками з інших українських парафій.
     Прекрасний хоровий спів під час Святої Літургії підносив серця парафіян і прихожан до  небесних висот, до Господа і Богородиці. Після богослужіння був відправлений молебень до Матінки Божої.
Відтак настоятель церкви  о. Анатолій і голова парафії Дмитро Костюк запросили всіх до церковної зали на святковий обід. Зала сяяла привітністю і урочистістю. Духовенство, гості і парафіяни зайняли всі місця.
Хочеться трошки нагадати про історію церкви св. Покрови.
«Ми є церква, яка вийшла з України, на яку чекає Україна і яка неодмінно повернеться в Україну»,- заповів настоятель церкви Св. Покрови Григорій Осійчук майбутньому поколінню в далекому 1950 році. В тих роках(1920-1950) Україна переживала тяжкі часи втрат і болю. Східна чума виселяла і переселяла українців, навішувала тавро буржуазного багача, морила голодом. підло вбивала, гнала у Сибір, Алтай, нищила духовні і національні корені.
Відлуння тих часів доноситься і до сьогодні.
Духовно-національні, політичні і соціальні проблеми спричинили до еміграції українців за кордон. Люблячи свою рідну землю, українці волею і неволею опинялися в різних куточках світу. У важкі повоєнні часи вони не могли повернутися на рідну землю, але плекали надію на те, що Україна стане незалежною, вільною постане на карті світу і над нею замайорять синьо-жовті прапори. Опинившись в США, українці почали відновлювати свою рідну Українську Автокефальну (Незалежну)  Соборноправну  церкву, яка була народжена у далекому 1921 році Василем Липківським і Миколою Борецьким, бо саме її підвалини вони винесли в своїх серцях з України. На прохання новоприбулих православних українців до Чикаго був запрошений архиєпископ Григорій Осійчук. Сталося це  25 грудня 1950 року на Різдво. В той час громада спромоглася орендувати колишню Лютеранську церкву. і вже 7 січня 1951 року, на Різдво Христове, Владика Григорій  Осійчук відправив Літургію за участю великої кількості віруючих. Ініціативна група вирішила назвати церкву іменем  Св. Покрови і почала шукати приміщення для своєї церкви.
31 березня 1951 року було куплене приміщення нинішньої церкви Святої Покрови і було відправлено Всенощну Владикою Григорієм. З того часу і по сьогоднішній день регулярно відправляються богослужіння в церкві Святої Покрови…
    Привітати парафіян з храмовим святом прийшли представники українських парафій Чикаго, представники українських організацій.
         Після загальної молитви  і благословення їжі гості могли послухати цікаву художню програму, яку приготували силами парафії під керівництвом Галини Кубишин.
       Галинка чудово справилась зі своїм завданням, читала духовні вірші, співала сама і
вела програму. Велике задоволення одержали присутні від виступу наймолодших українців – учасників вокальної студії «Елегія», яку провадить Світлана Поляк.
Анастасія Чорній, Ксеня Левкович, Іванко Когут, Марічка Гарматюк, показали високий рівень виконання українських пісень. Видно професійний підхід керівника до підготовки маленьких артистів. Діти вели себе на сцені, як дорослі артисти, вільно, вкладаючи душу у виконання кожної пісні.
Присутні обдарували дітей гучними оплесками, а обличчя батьків маленьких артистів світилися щастям і гордістю.
 Під час обіду парафіян привітали  з святом і вручили дар любові: віце-консул Генерального Консульства України в Чикаго Олександр Лущик; голова управи парафії св. Андрія Первозванного УПЦ КП в США та Канаді Іван Яресько; настоятель церкви св. князя  Володимира УПЦ в США о. Іван Лимар;  представник парафії св. Йосифа Обручника УГКЦ о. Мирон Панчук.
Представник Кредитової спілки «Самопоміч» Роман Яцківський передав чек на 1000 доларів на розвиток парафії.
      Свято пройшло в атмосфері єдності, щирості і взаємоповаги. Попросимо в молитвах, щоб Свята Покрова завжди охороняла нас всіх і нашу Україну від всіх бід, щоб дарувала Україні мир, щастя, єдність народу і процвітання.
Іванна ЯКОВЕНКО,
Чикаго