Журно: відійшов у вічність Зеонід Модрицький

0
89

На сімдесят першому році життя, після боротьби з важкою хворобою – гострим лейкозом (раком крові), 2 березня 2020 року пішов з життя відомий громадський діяч української спільноти Чикаго, диригент та музикант Зеонід Модрицький.

Рано чи пізно до кожного з нас прийде цей день, година і хвилина, коли все просто стає одним тільки моментом, де нічого вже немає значення. Що мало бути – сталося, відбути – відбулося, і все просто відпускається у руки майбутнього. На сьогоднішній день такий момент настав для мого батька, і цей життєвий ланцюг передається далі на наступне молоде покоління.

Аналізуючи діяльність, характер та ідеологію мого батька Зеоніда, я розумію що для нього був надзвичайно важливий фактор української ідентичності. Цей український націоналістичний дух закорінився в його особистість так глибоко, що навіть десятки років проживання у Штатах не похитнуло його любов, пристрасть і таку неосяжну турботу про плекання культури українців за кордоном через музику класичного камерного оркестру, хорового співу хору «СУРМА» та багатьох  інших громадських діяльностей.

Для кожного з нас Зеонід Модрицький був  прикладом відданості українській музичній громадській діяльності, будучи стержнем українського духу і націоналізму у чиказьській громаді. Ми  знали  його  як енергійну, розумну, добру, віддану та творчу людину. Людину, яка мала велику непохитну ідею, надію і віру в збереження, підтримку і збагачення української культури в нашій зарубіжній громаді.

Нехай молоде українське покоління любиться, гуртується та розвивається, а головне – продовжує будувати нашу українську ідентичність у далекому від нашої неньки України, але уже для багатьох із нас прирідненому американському краї.

Життя, яке вирує навколо нас з дня на день, є настільки непередбачуваним, що я, на превеликий жаль, не встигла приділити, на мою думку, достатню кількість часу, щоб повністю збагнути і проаналізувати все про мого батька, але якимось чином чуюсь відповідальною поділитися з українською громадою про цю дуже рідкісну і незвичайно творчу індивідуальність. Дуже мені шкода, що за нашою людською природою ми починаємо розуміти і оцінювати тих людей, дарів або речей, котрі були біля нас немов скарби, та, на жаль, чомусь ми їх для себе знаходимо коли втрачаємо. Тому я всім від щирого серця бажаю віднайти свої скарби, які існують і живуть поруч з нами, служать нам і люблять нас.

Нехай кожного з нас єднає українська душа, нехай наші діти, внуки та правнуки не забувають, звідки вони родом. Нехай бачення Зеоніда в єднанні і збереженні української культури мистецтва і творчості вирує в нашій крові. Будуймо, єднаймося і ростімо, як одна здорова, багата і непохитна українська спільнота.

Світла і вічна пам’ять про Зеоніда Модрицького назавжди збережеться в наших серцях.

***

6 березня 2020 р. відбудеться відвідування та прощання у похоронному домі ”Rago Brothers Funeral Homes” за адресою: 624 N Western Ave., Chicago IL 60612, з 4 до 8 вечора. Панахида – о 7:00.

7 березня 2020 р. – похорон o 12:30 у катедральному соборі святого Миколая за адресою: 835 N Oakley Blvd, Chicago, IL 60622.

Квітослава Модрицька

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here