В Ізраїлі відкрили електродорогу з бездротовою зарядкою

0
1767

В Ізраїлі розробники побудували систему, заряджає електротранспорт під час руху.Про це повідомляє Naked Science. Проект розробив муніципалітет Тель-Авів-Яффо разом з компаніями ElectReon і Dan Bus Company. Розробники побудували систему, що заряджає електротранспорт під час руху. Вона складається з набору мідних котушок, які знаходяться під асфальтом. «Енергія передається від електромережі до дорожньої інфраструктури і заряджає машини», – повідомила ElectReon. При цьому в транспорті, на підлозі, встановили приймачі для передачі енергії безпосередньо до акумулятора під час руху.

В якості тестового ділянки автори проекту вибрали дорогу довжиною близько двох кілометрів від залізничної станції «Тель-Авів – Університет» до зупинки «Клатцкін». Після реконструкції у вересні 2020 року фрагмент маршруту в 600 метрів оснастили котушками, зробивши дорогу електричною. «У найближчі тижні пройдуть пробні запуски, і тільки потім електробуси почнуть курсувати регулярно», – розповіли в муніципалітеті. Dan Bus Company має намір проводити випробування і перевірку якості електродороги, після чого – якщо тести виявляться успішними – пустить автобуси постійним маршрутом. Влада, в свою чергу, розглянуть можливість побудувати більше інноваційних доріг у місті.

Проект став частиною муніципальної політики, спрямованої на популяризацію електромобілів і зниження рівня забруднення повітря. В рамках програми влада також планує розмістити зарядні станції для електромобілів і пустити по майбутнім електродорогам вантажний транспорт і персональні авто. На думку місцевої влади, розробка допоможе поліпшити якість повітря в місті і зробить Ізраїль лідером в сфері електротранспорту. «Будівництво електричної дороги для зарядки громадського транспорту зробить Тель-Авів-Яффо першим містом в світі, який почне широко використовувати бездротову зарядку автобусів», – відзначили в офіційній заяві.