Чи знаєте, кому довіряєте своє життя?

0
695

О, насувається! Ви плануєте влаштувати весілля! Замовлення лімузинів…

Тільки класу “А” на озері Мічиган … А ще потрібна перевірена автобусна компанія!

Приїжджає делегація з України. Або ще гірше – свекруха з оточенням і вам доведеться проїхати караваном до Гран-Каньйону…

Для всього цього або подібного вам доведеться довірити своє життя та усіх інших невідомим рукам і колесам водіїв і транспортних засобів. Як ви будете діяти?

У жовтні минулого року в Нью-Йорку трапилася жахлива аварія з нібито ідеальним лімузином, що закінчилася трагічно для 20 (!) людей! Цей пекельний випадок змусив багатьох серйозно замислитися над тим, як організувати для таких подій найбезпечніші сценарії, що лише спадають на думку та приходять у макітру.

Ну, гаразд! Потім, при першому ж контакті з лімузинами, ви задаєте найпростіше запитання: “А з пасками безпеки все в порядку?” Це також стосується й решти водіїв та організаторів, яким ви довіряєте.

Тоді ви також можете зробити своє власне невеличке розслідування на веб-майданчику Федерального управління з безпеки на транспорті  на Міністерства транспорту США (FMCSA) – safer.fmcsa.dot.gov. Перегляньте інформацію про поточний стан компанії, яку ви плануєте винаймати, кількість транспортних засобів та водіїв, які є доступні для вас, та про нещасні випадки, які висять на шиї людей, яким ви збираєтеся довіряти. Тоді ви будете впевнені, що ви не будете прихильником касти «і один воїн є воїн», що прагне все зробити самостійно, окрім того, щоб тягнути тросом лімузин гостинцем…

Добре знати щось про кваліфікацію водія або водіїв, які будуть безпосередньо обслуговувати вас, відповідати за ваше життя. Про це йдеться в правовому Акті водія – стаття 19-А, що включає навіть судимість водія, якщо така є в наявності. Транспортні засоби з більш ніж 9 пасажирськими місцями також повинні бути завірені актом Міністерства транспорту. Вони перевіряються щопівроку.  

Іншими джерелами інформації є туристичні агентства, організатори різних подій тощо, які добре знайомі з серйозними транспортними компаніями, з якими вони співпрацюють. Огляди користувачів Інтернету також можуть допомогти вам. Будьте пильні. Перед початком поїздки, поговоріть особисто з водієм – тоді у вас складеться краще уявлення про його (її) характер та адекватність.

Завжди пам’ятайте, якщо протягом поїздки-подорожі ви перебуваєте у будь-якій небезпеці, негайно телефонуйте 911!

Віктор Дизель,

Чикаго

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here