Кого обрали українці

0
1092

Зеленський Володимир Олександрович народився 25 січня 1978 року в Кривому Розі у єврейській сім’ї. Батько Олександр Семенович Зеленський працював у галузі геології, з 1995 р. — завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій Криворізького економічного інституту. Мати Римма Володимирівна — у минулому інженер. Сім’я тривалий час проживала у Монголії в місті Ерденет, де працював батько, там В. Зеленський мешкав кілька років.

Загальну середню освіту здобув у криворізькій школі, вищу — у Криворізькому економічному інституті за фахом «юрист». За спеціальністю ніколи не працював (мав два місяці практики під час навчання).

У студентські роки захопився участю в КВК (Клуб веселих і кмітливих), створив театр мініатюр «Безпритульник». Слава про талант художньої самодіяльності почала ширитися, В. Зеленського запросили в криворізьку команду КВК «Запоріжжя—Кривий Ріг—Транзит». Згодом була створена команда «Збірна Кривого Рогу», 1997 року з’явилась команда «95-й квартал», у якій В. Зеленський став капітаном, актором та автором більшості номерів. У 1999-2003 роках «95-й квартал» виступав у Вищій лізі КВК, учасники команди більшість часу проводили в Москві, постійно гастролювали по країнах СНД. 2003 року відбувся конфлікт, і «95-й квартал» залишив КВК, розвиваючи самостійний проект.

Успішна телекар’єра В. Зеленського і команди розпочалася 2005-го — на телеканалі «Інтер» стартувало телешоу «Вечірній квартал», ідеологом, автором, режисером і провідним актором якого був нинішній переможець виборів. Згодом команда «95-й квартал» піднялася на вищий щабель — стала «Студією Квартал-95», власниками якої були В. Зеленський, Борис і Сергій Шефіри. Студія випускала різні проекти («Вечірній квартал», «Бійцівський клуб», «Україно, вставай»), писала сценарії для телепередач, мюзиклів, фільмів та корпоративів (вечірка на замовлення якоїсь компанії, організації чи заможної особи. — Ред.).

Наприкінці 2010 року В. Зеленський був призначений генеральним продюсером телеканалу «Інтер». У вересні 2012-го звільнився з цієї посади, а через місяць студія уклала угоду з телеканалом «1+1», на якому провадить діяльність донині.

Сім’я В. Зеленського: дружина — авторка команди «95 квартал» Олена (дівоче прізвище — Кияшко), діти — донька Олександра (2004 р.н.) та син Кирило (2013 р.н.).

Віросповідання — не визначене (у деяких біографіях В. Зеленський зазначений як православний, однак у численних інтерв’ю заявляв, що говорить «з Богом без посередників» — це його «особисте, внутрішнє», і нікуди не ходить — «ні в церкву, ні в синагогу, ні в мечеть»).

Маргарита СИТНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here