Чому виникає міжреберна невралгія, як їй запобігати?

0
17

Причин виникнення міжреберної невралгії кілька. Перша: через те, що в людини неправильно розташовані хребці, можливо, було надмірне фізичне навантаження чи травма, що спричинило їхнє зміщення. А оскільки між ними є нерви, то зміщені хребці їх защемлюють. Причиною також може бути грижа, коли з дисків виходить пульпарне ядро та затискає нерв.

Міжреберна невралгія виникає й на тлі перенапруження м’язів. М’язи стосовно хребта перебувають у взаємоперпендикулярній взаємодії, тобто поперек хребта. Якщо людина багато сидить, це теж може спровокувати передусім затискання м’язів поперекового відділу хребта, які страждають від надмірного навантаження при постійній незручній сидячій позі.

Якщо невралгія спричинена проблемами з м’язами, необхідно проаналізувати позу, в якій сидить людина, і підшукати більш органічну. Тут зарадить і легкий масаж, що розслабить м’язи. А знеболювальні мазі притлумлять біль. Допоможуть і протизапальні мазі. А ось засоби, що зігрівають, у такому випадку не показані. Вони збільшують притік крові, й м’язи в цій ділянці збільшуються в об’ємі. Тож може збільшитися набряк, який спровокує ще більше защемлення нерва. Вправи за такої проблеми можна робити лише під контролем лікаря, після діагностики стану хребта та м’язів.

Якщо міжреберну невралгію провокує зміщення хребців, то варто звернутися до спеціаліста, який поставить їх на місце.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.

Борис СКАЧКО,
реабілітолог
Фото з відкритих джерел

_____________________________________________________________________________

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!