Про контрнаступ ЗСУ та допомогу США

0
86

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю журналісту CNN Фаріду Закарії прокоментував контрнаступ Збройних Сил України на півдні та у Харківській області.

За словами Володимира Зеленського, метою України є деокупація територій, щоб Росія не могла продовжувати повзучу окупацію, яка розпочалася ще 2014 року.

«Тобто вони прийшли, захопили щось, потім йде пауза із заморожуванням конфлікту, якісь домовленості, потім минає час, вони набираються сил і починають рухатися. Мене таке не влаштовує», — сказав Володимир Зеленський.

Він зазначив, що Україна не стоятиме на місці й збирається «помалу постійно йти вперед». Президент наголосив, що «по-іншому ми з Росією більше не говоритимемо».

«Якщо ми зупинимося, то деякі держави штовхатимуть нас до Мінського процесу. Я хочу, щоб світ розумів — це різні речі, дипломатичне рішення і Мінськ-2,3,5,10. Мінськ — це порожній папірець, щоб дати відпочити Росії перед наступним вторгненням», — резюмував він.

Володимир Зеленський сказав, що Україна потребує допомоги США у звільненні своїх територій від російських окупантів.

«США лідери щодо обсягів підтримки України. Без них нам повернути свою землю не вдастся. Я це розумію», — сказав Президент.

Володимир Зеленський повідомив, що він чує меседжі про те, що представники Республіканської партії можуть менше підтримувати Україну, ніж демократи. Проте Президент хоче вірити, що двопартійна підтримка все ж залишиться.

«Для нас це дуже важливо. Ми воюємо. Ми не можемо дати можливості світу послабити підтримку України, тому що Росія може тоді виграти цю боротьбу і це буде трагедія XXI сторіччя», — сказав він.

Президент підсумував, що за наявності сигналів про послаблення допомоги Україні або щодо підтримки Росії в деяких напрямках, влада України комунікуватиме зі Штатами.