США попереджають американців про «непередбачуваність» ситуації в Україні

0
402

США видали нове попередження про небезпеку при відвідуванні України, вказавши на збільшені ризики у зв’язку з політичними заворушеннями і насильницькими зіткненнями між владою і протестувальниками.
«Ситуація в Україні непередбачувана і може швидко змінюватися. Цілком можливі подальші зіткнення між міліцією і демонстрантами в Києві та інших містах», – йдеться в повідомленні Державного департаменту, виданому 18 лютого.
«Громадянам США рекомендується уникати будь-яких акцій протесту, демонстрацій і великих скупчень людей, – йдеться у попередженні. – Тим громадянам, чиї квартири або готелі розташовані в безпосередній близькості від місць протестних виступів, слід завбачливо покинути ці райони, або ж залишатися усередині приміщень можливо протягом декількох днів, протягом яких зіткнення можуть тривати”, – радить Держдепартамент.
Відомство нагадує, що “служби безпеки України оголосили, що, починаючи з вечора 18 лютого, вони можуть вжити надзвичайні заходи”.
В результаті спалаху насильства в Києві у вівторок загинули щонайменше 25 осіб. Багато хто з них померли від вогнепальних поранень. За словами представників міліції та опозиції, всього постраждали сотні людей, десятки з них перебувають у важкому стані.

Посол США заявив про застосування санкцій проти представників влади України
Штати вже скасували візи деяким представникам влади України, які мають безпосередній стосунок до застосування сили проти мітингувальників на Майдані.
США застосували санкції проти українських чиновників, винних у насильстві. Так, Штати вже скасували візи деяким представникам влади України, які мають безпосередній стосунок до застосування сили проти мітингувальників на Майдані.
Про це заявив посол США Джеффрі Пайєтт журналістам після брифінгу міністра закордонних справ Леоніда Кожари з представниками дипмісій в Україні у середу, 19 лютого.
“Ми вже говорили, що всі інструменти нашої політики зараз викладено на стіл, і я очікую, що незабаром з Вашингтона пролунають нові заяви. Ми дуже чітко дали зрозуміти нашу позицію. Про засудження насильства в контексті Майдану і, в той же час, висловилися за те, що право на мирний протест має бути захищене”, – сказав Пайєтт.
“У цей кризовий момент в Україні ми сподіваємося на лідерську роль Президента Януковича. І ми сподіваємося, що він скористається шансом повернути свою країну на шлях до демократичного і процвітаючого майбутнього”, – сказав посол США.