У Львові молилися за колишніх і новітніх героїв України

0
802

У День Державного Прапора, 23 серпня, на Личаківському кладовищі у Львові віддали шану героям АТО, Української галицької армії, дивізії «Галичина», які загинули у боротьбі за українську незалежність.
Тут були усі – небайдужі, громадські активісти, військові, духовенство, представники влади,
Відбулася панахида за загиблими бійцями в АТО.
Люди не могли стримати сліз – усі поминали своїх улюблених синів, чоловіків, друзів-героїв. А миттєві постріли з карабіну підкреслювали важку атмосферу.
Представники влади зазначали – усім тут важко, бо поруч – майже 300 героїв зі Львівщини, які виборювали українську незалежність в АТО.
«Це місце, де кожен з нас переосмислює нашу українську історію та життя. Саме тут відчуваємо, яку ціну заплатили хлопці за те, щоб ми могли піднімати синьо-жовтий стяг та святкувати День Незалежності», – сказав голова ЛОДА Олег Синютка.
Перший заступник голови ЛОР Володимир Гірняк підкреслив – українці зроблять все можливе, щоб подвиг героїв не пішов надарма.
«Сьогодні голова Обласної ради та представники депутатського корпусу поїхали у Сєвєродонецьк, де піднімали український прапор. А зранку ж представники Луганщини піднімали стяг у Львові. Герої дали нам шанс святкувати цей день – і це об’єднує Україну», – розповів пан Гірняк.
«На цій урочистості присутні люди, які представляють різні покоління. Є пан Гуменюк та його побратими, які виборювали українську державу під час тоталітаризму. Тут є ми, які пам’ятаємо радянську імперію. Є багато молодих дівчат і хлопців, які вже народилися в незалежній державі. І кожен з нас має своє відчуття прапора. І з віком і з історією воно змінюється. Коли ти маленький, то прапор – це красивий символ, який тобі дають, коли є ті чи інші урочистості. Коли стаєш дорослим, то починаєш розуміти глибину і великий символізм нашого прапора.
Багато з нас, тут присутніх, пам’ятаємо радянський союз, розвал радянського союзу. Пам’ятаємо цю велику радість, коли український прапор перший раз з’явився на наших адміністративних будівлях. І вже 27 років цей прапор є з нами.
Ми думали, що це все само собою, що все вже відбулося: і прапор навіки наш і незалежність навіки наша. Але цю нашу впевненість пробують ставити під сумнів. І це велике випробування для кожного з нас. Це велика дорога, якою ми повинні пройти, розуміючи, що незалежність не дається просто так, за неї потрібно боротися. Незалежність – це велика Божа ласка, яку потрібно заслужити.
Ми повинні до глибини душі розуміти цей великий символізм нашого прапора. Сьогодні ми його піднімаємо в нашому українському, мирному місті Лева. За цей прапор віддали життя діти тих матерів, які сьогодні є тут разом з нами. Це дякуючи їм, ми можемо тут мирно жити і мирно працювати.
Я хочу подякувати сьогодні всім, хто захищає Український Прапор. Хочу побажати всім добра і благополуччя. Слава українському Прапору! Слава Україні!», – зазначив у вітальному слові міський голова Львова Андрій Садовий.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»