Електронний каталог української діаспорної листівки презентує майже 8,5 тисяч поштівок

0
104

Ігор Павлишин з міста Асторія (штат Нью-Йорк) створив електронний каталог української діаспорної листівки і за три роки зібрав зображення майже 8,5 тисяч поштівок.
Першу листівку до унікального каталогу Павлишин просканував 13 вересня 2017 року.
Він зауважив у соцмережі, що метою створення каталогу «є збереження спадщини української діаспори та дослідження її історії через призму діаспорної листівки».

Павлишин також повідомив, що торік 13 вересня завершилася філокартична виставка у місті Гантер (штат Нью-Йорк), присвячена «перлині американських Карпат- Українській католицькій церкві св. Івана Хрестителя». Експозиція тривала влітку в долішній залі церкви.
Оскільки в цьому році повторити таку виставку було неможливо через пандемію, Павлишин виклав віртуальний огляд листівок минулорічної експозиції в Гантері в чотирьох частинах.
На світлинах можна побачити листівки, випущені комітетом будови церкви заради збору пожертв для спорудження Церкви; фотолистівки з загальним видом церкви, її внутрішнім оздобленням, а також випущені церковним комітетом поштівки з репродукціями картин, створених відомими українськими митцями.
Переглянути виставку можна за посиланнями: перша, друга, третя та четверта частина.
Як зазначається, долучитися до збереження спадщини української діаспори та поповнити електронний каталог можна, написавши його автору на електронну пошту [email protected] або в приватні повідомлення на сторінку Павлишина в Фейсбуці.