Молитва за Україну

0
292

Посол України в США Валерій Чалий взяв участь у меморіальному заході «Молитва за Україну», що пройшов у в м.Філадельфія. Українська громада зі штатів Пенсильванія, Нью-Джерсі, Меріленд та Нью-Йорк зібралася  в Українському католицькому кафедральному соборі Непорочного Зачаття, щоб вшанувати 30-і роковини Чорнобильської трагедії та пам’ять жертв російської агресії на Донбасі.
У своєму виступі Валерій Чалий наголосив, що притаманне Радянському Союзу нехтування найвищою цінністю – людським життям – успадковане владою РФ, яка розпочала військову агресію проти України. Проте, тяжкі випробування зробили нашу державу сильнішою. Україна рішуче налаштована на здійснення реформ та врегулювання ситуації на Донбасі виключно на умовах повного виконання російською стороною її зобов’язань, у т.ч. відновлення українського контролю над державним кордоном та звільнення усіх українських громадян, яких російська сторона незаконно утримує, включно із Надією Савченко.
Висловлюючи вдячність Сполученим Штатам та, зокрема, українській громаді в Америці за солідарність та підтримку України, Посол підкреслив важливість міжнародної єдності у протистоянні агресору.
Він також зазначив, що, на відміну від СРСР, Україна відповідально ставиться до безпеки ядерних об’єктів, про що було чітко заявлено на нещодавньому Саміті з ядерної безпеки, поряд із закликом до посилення міжнародних гарантій для держав, які не володіють ядерним арсеналом.
Під час заходу у Філадельфії, організованого Українським громадським комітетом, що об’єднав 24 осередки українців у США, молитву за Україну читали митрополит УГКЦ, архиєпископ Філадельфійський Стефан Сорока та пастор Української Баптистської Церкви Сергій Савчук.
Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»