Прогулянки, спокій та йод

0
1844

Щитоподібна залоза відповідає за вироблення гормонів, котрі беруть участь у найважливіших процесах нашої життєдіяльності. Хвороби цього органа призводять до збоїв у роботі всього організму. Як запобігти їх виникненню?

Передусім слід стежити за режимом дня. Виділяти достатньо часу для сну. Для дорослих він має тривати не менш як вісім годин, для дітей — 9-10.

Дуже важливо проводити час на свіжому повітрі. Причому активно: ходити, займатися спортом, посильною роботою.

Потрібно також навчитися протистояти психоемоційним навантаженням: стреси є найпотужнішими провокаторами захворювань щитоподібної залози. Тому варто більше відпочивати.

Крім цього, треба звернути увагу на режим харчування. Щитоподібна залоза не може працювати без достатньої кількості йоду в організмі, бо він є невід’ємним складником її гормонів. Головне природне джерело йоду — продукти тваринного (60 відсотків) і рослинного (34 відсотки) походження, а також вода й повітря (по 3 відсотки).

Найбільше йоду міститься в морепродуктах (наприклад, концентрація йоду в 1 кг морських водоростей — 800-1000 мкг).

Біла риба, овочі (картопля, редиска, часник, буряки, томати, спаржа, зелена цибуля, щавель, шпинат), фрукти (банани, апельсини, лимони, дині, ананаси й хурма), а також яйця, яловичина і волоські горіхи також багаті на йод.

Також раджу вживати йодовану сіль. Вона показана всім, без винятку. І не тоді, коли з’являються проблеми із щитоподібною залозою, а саме для їх профілактики. До речі, технологію збагачення солі йодом кілька років тому суттєво змінили, тож її можна використовувати і для консервації.

Тарас ПІДМОГИЛЬНИЙ,
ендокринолог