Продукти від закрепів і гіпертонії

0
43

Щоб виявити, наскільки підходять вам продукти, необхідно проаналізувати, чи з’являється після їди здуття живота. Зокрема, бобові можуть складно перетравлюватись. Якщо виникає метеоризм, то він може провокувати підвищення тиску, порушення в роботі серця й ризик повторного інсульту чи інфаркту. Отже, вам потрібно їсти ті продукти й у такій кількості, щоб не було здуття живота, закрепу чи проносу.

Як видно, читачка, обираючи харчування, намагається споживати якомога більше ненасичених жирних кислот, щоб поліпшити стан судин. Рекомендую насіння льону замінити лляною олією. Щодня можна вживати по чайній ложці олії льону з їжею, що допоможе судинам.

Періодично протягом 2-3 тижнів двічі-тричі на день їсти по столовій ложці сирого гарбузового насіння. Та, щоб мати більше користі, його краще трішки підсмажити, як і насіння соняшнику та горіхи. Білки, підсмажені в насінні, стають більш доступними для перетравлення. Легке обсмажування активує в них цінні олії, які в сирих зернах перебувають у сплячому стані.

Якщо після гарбузового насіння «революція в животі», треба перевірити, чи є паразити, бо гарбузи — антипаразитарний засіб.

Зелену гречку та рис корисно мати в раціоні. Але тибетці не просто так придумали смажити зелену гречку, мовляв, аби було смачніше. Це спосіб зробити продукт краще засвоюваним. У зеленій гречці трішки більше біофлавоноїдів, які зберігаються і після обсмаження, тобто таким чином засвоєння корисних речовин збільшується, бо на смачне більше виділяється шлункового соку, що поліпшує травлення.

Дві головні проблеми читачки пов’язані з поперековим відділом хребта — йдеться про розслаблення сечового міхура й закрепи. Треба обстежитися, чи немає гриж у попереку. Якщо є, лікар призначить лікування. Якщо ж немає, то помічними будуть аплікатори Ляпка чи Кузнєцова: лягаючи, треба підкладати їх під поперек.

Запалення кишківника буде завжди, коли є закреп, бо його спричиняє те, що затримується в кишківнику. Провокують закрепи проблеми в попереку, які не дають скорочуватися м’язам товстого кишківника, спричиняючи його поганий тонус.

Солодкі фрукти не протипоказані, але їсти їх корисніше не сирими, а термообробленими, тоді вони краще засвоюватимуться, особливо у тих, хто має порушення з органами травлення.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.

Борис СКАЧКО,

реабілітолог

Фото з відкритих джерел