ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ ЗДІЙСНИВ ЛИШЕ КОЖЕН ДЕСЯТИЙ ВИБОРЕЦЬ

0
600

Вибори в Україні — подія екстремальна й неординарна. Якщо в розвинутих демократіях громадяни не особливо переймаються перебігом кампанії, днем голосування і підрахунком голосів, то в українських реаліях інформація про виборчий процес часто нагадує повідомлення із зони бойових дій.
На щастя, голосування українців за кордоном відбувається спокійно. А надто в США. У приміщенні Генерального консульства України в Чикаго розташовувалась виборча дільниця №900092 Закордонного округу по виборах до Верховної Ради України.
Минулої неділі тут за Всеукраїнське об’єднання «Свобода» проголосував  391 громадянин.
За політична партію «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» віддали свої голоси 70 виборців.
Політичну партію Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» підтримали  64 громадяни, «Нашу Україну» – 4, Партію Регіонів -2,  Комуністичну партію – 1, політичну партію Всеукраїнське об’єднання «Громаду» – 1. П’ять бюлетенів виявились зіпсованими.
Прикро, що була низька явка виборців: з 5746 зареєстрованих громадян проголосувало лише 538. Себто волевиявлення здійснив лише кожен десятий виборець.
Гадаємо, низька участь українських громадян, що перебувають на консульському обліку в Чикаго, у парламентських виборах-2012 була прогнозована. Адже ще на стадії обговорення нового закону про вибори народних депутатів пропозиції від громадських організацій за кордоном, що стосувалися можливостей для більш активної участі у виборчому процесі України, на Печерських пагорбах проігнорували. А рішення Конституційного суду України щодо позбавлення права голосувати за мажоритарних кандидатів на закордонних виборчих дільницях взагалі сприйнялося як повне ігнорування владою конституційних прав громадян, які є чи найбільшими інвесторами економіки України.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»,
Чикаго

На фото: під голосування на виборчій дільниці №900092 Закордонного округу по виборах до Верховної Ради України