На крок ближче до НАТО

0
319

Україна приєдналася до роботи Центру енергетичної безпеки Північноатлантичного альянсу, який розміщено в Литві. Про це офіційно повідомило Міністерство оборони балтійської республіки.

Зазначено, що перед будівлею Центру підняли український прапор.

“З приєднанням України додався не тільки ще один прапор. Нам важливо, щоб зміцнювався персонал Центру, поглиблювалися експертні можливості”, – наведено в повідомленні слова директора Центру полковника Ромуальдаса Петкявічюса.

Разом з Україною в роботі Центру беруть участь 12 країн. Це також США, Велика Британія, Німеччина, Грузія, Італія, Латвія, Польща, Фінляндія, Франція, Туреччина й Естонія.

“Для нас має цінність той досвід, який накопичила Україна під час відбиття кібернетичних атак проти енергетичної інфраструктури країни”, – підкреслив Петкявічюс.

Нагадаємо, що центр розробляє для членів Північноатлантичного альянсу рекомендації та пропозиції із приводу найефективніших енергетичних рішень у військовій сфері, бере участь у підготовці навчальних програм, організовує курси, проводить наукові, технічні й академічні дослідження.

Єлизавета Нестеренко