ЗСУ за три дні збили шість російських винищувачів. Скільки коштує ця втрата у доларах

0
84

Росіяни втратили чотири Су-34 та два Су-35.

Тільки за останні три дні Повітряні сили України знищили шість російських літаків – чотири Су-34 та два Су-35. В грошовому вимірі це обійшлось російській армії приблизно в 400 мільйонів доларів США.

Так, 17 лютого, Повітряні сили України повідомили, що знищили на Східному одразу три ворожі літаки –  два винищувачі-бомбардувальники Су-34 та  один винищувач Су-35.

Уже в неділю вранці до них додався четвертий російський винищувач.

«Близько 6:00 воїни повітряного командування «Схід» приземлили черговий російський літак – винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку», – зазначили в Повітряних силах.

На цьому відлік не зупинився і у понеділок, 20 лютого, про вибухи та падіння літака в море повідомили жителі окупованого Маріуполя. Згодом в соціальних мережах заявили, що із радарів зник сигнал відразу двох російських повітряних суден. Врешті повітряні сили ЗСУ повідомили, що знищили два російські літаки, які завдавали ударів керованими авіабомбами по позиціях наших військ, – один винищувач-бомбардувальник Су-34 та один винищувач Су-35С.

Таким чином за тиждень Росія втратила над Україною шість винищувачів, а загальні бойові втрати її авіації зросли із 332 літаків до 338.

Винищувач-бомбардувальник Су-34

Су-34 та Су-35 вважають одними із найсучасніших літаків російських окупантів. Їхнє виробництво в умовах санкцій стало довшим та проблематичнішим, однак РФ продовжує виготовляти літаки, однак це 2-3 одиниці на рік, якщо мова йде про Су-34.

Су-34 –російський винищувач-бомбардувальник, створений на основі Су-27.  Він розрахований для нанесення ударів, може атакувати рухомі цілі. Його основне завдання – нанесення точних ударів по цілям різних конфігурацій – від літака противника до наземних цілей в тилових частинах ведення бойових дій.

Екіпаж винищувача Су-34 складається з двох осіб. Літак озброєний гарматою 30 мм калібру та має 12 точок для несення бойового навантаження, що вагою не повинно перевищувати 8 т. В радіолокаційній системі задіяна можливість розпізнавання цілі на відстані до 75 000 м. Швидкість польоту доходить до 1900 км/год.

Ціна винищувача-бомбардувальника Су-34 – орієнтовно 50 млн дол. При цьому вартість літака напряму залежить від його додаткових можливостей, а Росія виготовляє не всі його складові компоненти, хоча деякі із них може закуповувати в інших країн.

Багатоцільовий винищувач Су-35

Су-35 призначений для перехоплення та ведення бою на далекій та ближній дистанції. Також він використовується для ураження наземних та надводних об’єктів військ, наземної інфраструктури тощо.

Су-35 – це глибока модернізація винищувача Су-27. Він поєднує надманевреність, має активні й пасивні засоби виявлення, високу надзвукову швидкість, може здійснювати тривалі польоти.

Винищувач може нести вісім керованих ракет класу повітря-повітря, а також ракети малої дальності та ближнього бою і шість керованих ракет класу повітря-земля.

За даними російських ЗМІ, вартість винищувача Су-35 коливається від $98 млн до $104 млн.

Таким чином лише за три дні російська авіація втратила літаків на 400 мільйонів доларів США.

Фото з відкритих джерел