Нині особливої ваги набувають героїчні приклади з минулого

0
278

Бій під Крутами на Чернігівщині відбувся 29 січня 1918-го. На шляху до Києва чотиритисячної армії більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова стало Українське військо, яке налічувало близько 300 бійців Студентського куреня, 250 — Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків. Наступ ворога було зупинено, російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні.

У Школі українознавства ім. В. Стуса в місті Чикаго (США) відбулося вшанування Героїв Крут, а також памʼяті усіх героїв, які віддали своє життя за краще майбутнє України. Про це йдеться на фейсбук-сторінці школи.

У заході взяли участь учні школи ім. Василя Стуса в м. Чикаго, члени Спілки української молоді ім. С. Павлушкова і української скаутської організації «Пласт».

«Битва під Крутами була, є і залишатиметься у нашій пам’яті як символ героїзму української молоді. Слава героям!», – наголосили у школі.

В умовах війни Росії проти України, яка, на превеликий жаль, через імперські амбіції нашого північного сусіда триває й нині, особливої ваги набувають героїчні приклади з минулого. Їхню значимість доводиться переосмислювати і розуміти більш глибоко, ніж це було у мирний час, аби вміти захиститися від неправди, зла, агресії й зазіхання на нашу державність, землю, життя врешті-решт.

Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»

Фото: Ukrainian School of Chicago / Фейсбук