Миколаївщина

0
177

Екс-мера Миколаєва Берднікова випустили на підписку

17 травня Олександра Берднікова під конвоєм доставили з Києва до Миколаєва для розгляду клопотання про обрання йому запобіжного заходу. Підставою для арешту екс-мера стали 3 кримінальні справи, які проти нього порушило слідче управління УМВС України в Миколаївській області при обласному УБОЗі. Остання кримінальна справа була порушена 11 травня, за частиною 4 статті 190 КК України (шахрайство). Ще дві справи порушили раніше за частиною 5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і за частиною 2 статті 366 КК України (службове підроблення).
Олександр Бердников очолював міськраду в 1994-1998 роках. Нині у нього власний бізнес.
Затриманого у Києві колишнього міського голову Миколаєва Олександра Берднікова випустили на підписку про невиїзд. Про це йдеться у повідомленні Центрального райсуду Миколаєва.
«Олександру Берднікову обрано міру запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд», – зазначили в суді.

Одного з ґвалтівників Оксани Макар хочуть приховати від суспільства

Народний депутат Микола Катеринчук, який представляє у суді інтереси матері Оксани Макар, вважає недостатньо вмотивованим рішення судді про закритість процесу. Крім того, це може свідчити про намагання «сховати від суспільства» одного з підсудних – Максима Присяжнюка, який не був присутній на засіданні. Таку думку адвокат висловив після перших судових слухань у справі.
«Сьогодні Присяжнюк не присутній у суді, і це його право. Проте це наводить на певні роздуми про те, що його приховуватимуть від громадськості. Це означає, що процес буде несподіваним, тяжким, але ми все зробимо, щоб усі троє отримали справедливе покарання», – сказав М.Катеринчук.
Коментуючи рішення судді про закритість процесу, він наголосив, воно недостатньо вмотивоване, адже Конституція говорить про гласність суду. «Там, де йтиметься про статеві злочини, засідання мають бути закритими, всі інші – ні», – заявив адвокат.
За його словами, змінити це рішення судді можна лише після її відводу, а наразі жодних підстав для цього немає.
Нагадаємо, 24 травня у Центральному районному суді Миколаєва розпочалися попередні слухання у справі Оксани Макар. Суддя Олена Селіванова ухвалила рішення про те, що процес проходитиме у закритому режимі.
10 березня 19-річну Оксану Макар зґвалтували і намагалися спалити живцем троє молодиків. 29 березня дівчина померла у Донецькому опіковому центрі.