Херсонщина

0
433

Встановили національний рекорд
На День міста 2432 патріотично налаштовані вихованці шкіл Херсона у вишиванках та одязі кольорів національного прапора заспівали на площі Героїв Сталінграда гімн України. А оскільки таким великим хором діти його ще не виконували, представники Книги рекордів України зафіксували національний рекорд.
В усьому іншому міське свято відбулося підкреслено скромно. Муніципальна влада не запрошувала зірок естради, відмовилася від традиційних салютів тощо. Обмежилися художньою самодіяльністю та напутнім словом міського голови Володимира Миколаєнка: «Наше місто стало фортецею на південних кордонах України і символом боротьби за свободу».
 Запрацював універсальний помічник для переселенців
Електронного помічника для біженців створили рятувальники Херсонщини. Фахівці Головного управління ДСНС в області запустили надзвичайно корисний та простий у орієнтуванні інтернет-сайт www.dp.kherson.ua, який називається “Допоможи переселенцю”. Він є і психологом, і соціальним працівником, і юридичним консультантом водночас, адже тут можна знайти вичерпні відповіді буквально на всі питання, що зазвичай хвилюють втікачів від війни на сході.
На сайті розміщують і нові закони та нормативні акти, що стосуються переселенців, і роз’яснення, як і де саме отримати пораду медика, певні виплати та гаряче харчування, оформити пенсію. Але найважливіше те, що електронний помічник наводить актуальні пропозиції від добросердних мешканців конкретних міст та районів області щодо надання  квартир чи будинків  які тимчасового притулку. Адже не всіх влаштовують умови в доступних робітничих чи студентських гуртожитках, де переселенцям зазвичай пропонують оселитися. А винаймати квартиру самотужки для людини, яка погано знається на реаліях чужого населеного пункту, по-перше, — дорого, а по-друге, — є небезпека наразитися на шахраїв.
Бойовики планували цілу серію вибухів у центрі міста
А ось на Херсонщині диверсанти планували влаштувати цілу серію вибухів у людних місцях. Завербовані за гроші молодики мали залишити пристрої з пластидом в урнах у центрі міста біля мерії та обладміністрації, а також на території міського ринку. Взяти їх вдалося випадково: перехожий виявив під деревом велику схованку. Інша група у Херсоні намагалася пошкодити магістральний водопровід, поширювала газети і книги про «Новоросію», а також займалася підпалом автомобілів.
Диверсанти проникають на південь України з Криму, а також по береговій лінії Азовського моря з Донбасу, кажуть силовики. Неодноразово наші прикордонники збивали російські безпілотники-шпигуни, а також затримували бойовиків, які намагалися облаштуватися в Миколаєві і Херсоні. За словами правоохоронців, iз настанням холодів такі випадки можуть почастішати, особливо у прикордонних містах, оскільки дестабілізація ситуації — одне з головних завдань диверсантів.
Знову поширився підкуп
Масове повернення до практики підкупу електорату з боку штабів кандидатів у народні депутати на Херсонщині зафіксували експерти обласної організації Комітету виборців України. Лише у серпні-вересні нинішнього року вони нарахували у п’яти виборчих округах регіону 26 фактів роздавання від імені кандидатів продуктових пайків із гречки, цукру, рибних консервів та згущеного молока, канцприладдя для школярів і навіть наборів лікарських препаратів. Причому такою «доброчинністю» грішать і мажоритарники, і кандидати від провладних та опозиційних партій (деякі з них, щоправда, встигли заперечити свою причетність до роздавання «подарунків», назвавши такі епізоди провокаціями суперників у боротьбі за симпатії виборців). Втім, у КВУ визнають: розмах підкупу все ж менший, ніж на минулих парламентських виборах. Тоді на першому етапі агіткампанії спостерігачі та журналісти зібрали докази про скоєння 90 таких порушень виборчого законодавства.