Україна покладає великі надії на президентство Байдена

0
77
Головними пріоритетами української політики адміністрації Байдена має бути зменшення російської агресії та боротьба з корупцією.

Новий президент США Джо Байден шість разів відвідував Україну протягом восьми років перебування на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами. Протягом усього періоду він послідовно і відверто підтримував зусилля українців щодо важливих реформ та викорінення корупції, пише Atlantic Council.

Невтішно, але Україна значно змінилася з часу, відколи адміністрація Обами припинила свою діяльність у січні 2017 року. Але президент Байден тепер має можливість продовжувати там, де зупинився. Це означає посилення підтримки України з боку США з метою повернення держави на шлях реформ. Протягом наступних чотирьох років Байден може зіграти історичну роль, допомагаючи Україні ліквідувати корупцію та раз і назавжди звільнитися від контролю олігархів.

Можливо, трансформація України давно назріла. Україна не є бідною державою, але її жителі є одними з найбідніших у Європі. Після десятиліть розчарування мільйони українців залишили батьківщину, щоб працювати за кордоном. Прямі іноземні інвестиції залишаються невисокими. Процес деолігархізації, який розпочався у 2015 році з прямою метою зменшення політичного впливу українського класу олігархів, зупинив свої темпи.

До того ж, Росія намагається перешкодити своєму сусіду стати взірцем у широкому пострадянському регіоні на тлі переходу від авторитаризму до демократії. Кремль веде гібридну війну проти України з 2014 року. Цей тривалий наступ включає все, від військових операцій та кібератак до економічних заходів та невпинних хвиль навмисної дезінформації.

Попередник Байдена Дональд Трамп часто цікавився Україною лише задля власної вигоди і не відвідував країну за весь час чотирирічного президентства. Зараз існує надія, що у відносинах між США та Україною буде перегорнуто нову сторінку, і адміністрація Байдена допоможе надолужити втрачений час.

Головними пріоритетами української політики адміністрації Байдена має бути зменшення російської агресії та боротьба з корупцією.Найскладнішою частиною будь-якої успішної української політики буде завдання протистояти агресії Росії.Цього року виповнилося три десятиліття з часу проголошення Україною незалежності та розпаду Радянського Союзу. За словами президента Росії Володимира Путіна, падіння СРСР стало найбільшою геополітичною трагедією ХХ ​​століття. Росія все ще намагається скасувати події 1991 року і категорично відмовляється підтримувати ідею успішної та демократичної України, яка більше не знаходиться у сфері впливу Кремля.

У міру розпаду Радянського Союзу Україна стала третьою за величиною ядерною наддержавою у світі. У 1994 році вона добровільно відмовилася від ядерних озброєнь і приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки США, Великої Британії та Росії. З тих пір Москва розірвала ці обіцянки, вторгшись в Україну, спочатку в Крим, а потім у Донбас. Тепер Сполучені Штати повинні переглянути домовленості 1994 року.

Попри розчарування останніх трьох десятиліть, є достатньо підстав для оптимізму щодо українського майбутнього. За останні тридцять років багато американських та міжнародних компаній співпрацюють з Україною.  Українські ІТ-компанії є конкурентоспроможними на світовому рівні, тоді як в самій державі працюють науково-дослідні центри для багатьох провідних світових технологічних брендів. Навіть у сучасних складних умовах Україна може процвітати.

Ці історії успіху – лише вершина айсберга. Потенціал України величезний, адже держава входить до числа найбільш стратегічно важливих країн на планеті. Зараз українська бізнес-спільнота покладає великі надії на президента Байдена, резюмує Atlantic Council.