ЧИКАГО В ДЕНЬ ПОДЯКИ

0
678

У четвертий четвер листопада в США відзначають День подяки (Thanksgiving Day). Це одне  з вагомих свят у країні. За значущістю День подяки входить у трійку найпопулярніших свят США, його відзначають нарівні з Великоднем та Різдвом. У День подяки американці відвідують церкви, після чого у вузькому сімейному колі збираються за родинним столом для того, щоб скуштувати традиційні святкові страви – запеченого індика і гарбузовий пиріг.
Початок цього свята було покладено в 1620 році. Саме тоді пуритани, вигнані з берегів Туманного Альбіону, кинули якір на сході американського континенту і нарекли свою майбутню батьківщину Новою Англією. Місцем їх висадки була територія нинішнього штату Массачусетс, де переселенці і розбили свій перший табір. Однак Новий Світ не був прихильний до англійців: важкий клімат, невідомі хвороби і невлаштованість стали причиною загибелі більше половини переселенців.
Решту пуританів вижило і поступово стали зав’язувати стосунки з місцевими жителями: американські індіанці відгукувалися на всі прохання нових сусідів і з радістю допомагали англійцям налагоджувати побут і вести господарство. Перший рясний урожай, який змогла дати пуританам перш сувора американська земля, було вирішено відзначити великим святом. Серед гостей були присутні і індіанці, яким на знак подяки була піднесена запечена індичка, майбутній символ Дня подяки.
У переддень Дня подяки в Чикаго повсюдно проводилися благодійні акції: на кожній станції метро можна було побачити столи, на які перехожі кладуть гроші, речі або продукти харчування для бездомних. У багатьох газетах публікуються оголошення про те, скільком людям можна допомогти в цей день, якщо пожертвувати всього один долар. Хороша традиція, чи не так?
У День подяки, останній четвер листопада, у Чикаго повсюдно проводяться народні гуляння: на центральних вулицях проходять паради, карнавали, циркові та театральні вистави, присвячені першим переселенцям Америки.
Наталя ЖЕЛЕЗКІНА,
Чикаго

www.ukrslovo.net
Facebook: Natasha J Photography