«Тільки живи»
Соціальний проект із такою назвою, що впроваджується нині, спрямований на підтримку ветеранів Операції об’єднаних сил на Донбасі і щоб привернути увагу суспільства до проблеми суїцидів серед учасників бойових дій.
Тему самогубства воїнів на фронті та після повернення з війни нині замовчують. Проте нерідко чоловіки, що повернулися до мирного життя і з якихось причин не знайшли себе в ньому, а надто наразившись на байдужість, неповагу, часто хамське ставлення до себе, у стані відчаю вкорочують собі віку. За інформацією головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, торік було зареєстровано майже 600 випадків самогубств серед ветеранів бойових дій. Чи не найбільше — на Київщині: за даними Федерації громадських організацій учасників АТО, відсоток суїцидів від загальної кількості померлих ветеранів-«атовців» області сягає 11%.
Після звільнення окупованої території Донеччини там створять 20 територіальних громад
Тимчасова окупація проросійськими незаконними збройними формуваннями окремих населених пунктів Донецької області, на жаль, триває, а тим часом цю територію попередньо вже поділити на громади. Як повідомили у Донецькому центрі розвитку місцевого самоврядування, Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням затвердив план формування об’єднаних територіальних громад, які будуть створені після повернення української влади на звільнені території.
Перспективний план формування ОТГ передбачає створення на поки окупованих територіях Донеччини 20 громад, а всього у області їх має бути аж 65.
За словами радника Донецького центру розвитку місцевого самоврядування Максима Ткача, зараз у області створені і повноцінно функціонують 11 ОТГ. «Ще сім громад вже пройшли процедуру об’єднання, проте поки чекають від ЦВК рішення на призначення перших виборів. А вони не відбуваються з різних причин, основні з яких це питання безпеки та проблеми з врегулюванням адміністративно-територіального устрою», – розповідає він.
На досі окупованій території Донеччини є намір створити різні громади: міські, селищні та сільські. Передбачено, що під час формування ОТГ деякі міста будуть підпорядковуватися іншим, наприклад, місто Зугрес увійде до складу Харцизької міської ОТГ, а Моспіне – до Донецької міської. Само собою, потенційні об’єднані громади на тимчасово непідконтрольній території вважаються спроможними і оцінюються за економічно-соціальними показниками п’ятирічної давнини – до окупації «захисниками». Оскільки зараз нереально отримати об’єктивну і достовірну інформацію про стан економіки на цій території.
Віднесені лихоліттям
Міністерство соціальної політики відзвітувало, що в Україні нині перебуває на обліку 1 386 501 переселенець з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Це на п’ять тисяч більше, ніж було іще місяць тому.
Як відомо, наші переселенці — це в основному біженці від війни на Донбасі. Проте останнім часом намітилась тенденція збільшення мешканців окупованого Криму, які перебираються на проживання у прилеглі до півострова південні області. Кажуть, «нажилися» при російській владі, й не бачать там перспектив ні для себе, ні для дітей. До речі, 89% кримчан — внутрішніх переселенців, це сім’ї з дітьми.




























